Farah Zeynep Abdullah’tan olay tweet! Bergen filmini yayınlamayan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a ‘IQ’ testi gönderdi

Bergen filmi, sanatçıyı öldüren eşi Halis Serbest'in yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesinde gösterime girmeyecek. Bu durum hakkında "şiddet içeriyor" savuması yapan belediye başkanına Farah Zeynep Abdullah'tan yanıt geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bergen‘in başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın, “Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak” sözleri üzerine IQ testiyle gönderme talebinde bulundu.

Başrollerini Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşiçioğlu’nun oynadığı Bergen filmi, dün vizyona girdi. Türkiye’nin her yerinde vizyona giren filmin Adana Kozan da yayınlanmadığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

“ŞİDDET İÇERDİĞİ İÇİN YAYINLANMAYACAK”

Film, yayınlandığı ilk andan itibaren gündem olurken; Halis Serbest’in yaşadığı Kozan ilçesinde de vizyona girdiği, ancak sonradan kaldırıldığı iddia edildi. Söz konusu iddia, Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından yalanlandı. Filmin ilçede henüz vizyona girmediğini ancak sinema yöneticilerinin yayınlanması için rezervasyon yaptırmış olabileceğini söyleyen Özgan, Bergen filminin şiddet içerdiğini bu nedenle yayınlanmasına izin vermeyeceğini söyledi. Özgan, “Vizyona hiç girmeyen film nasıl yayından kaldırılır? Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak” dedi.

Adana Kozan’da Bergen filmi sinemadan çekildi! Halis Serbest, yapımcıları tehdit mi etti?

IQ TESTİ GÖNDERDİ

Özgan’ın açıklamalarına Farah Zeynep Abdullah’tan ‘IQ testi’ göndermeli yanıt geldi. Kişisel Twitter hesabından Özgan’ın açıklamalarını alıntılayan Abdullah, Özgan’a ‘IQ testi’ gönderdi. Ünlü oyuncu, paylaşımına Özgan’ı da etiketledi. Abdullah’ın paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Bergennn

BERGEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan ve uzun süredir merakla beklenen ‘Bergen’ filmi, 4 Mart’ta izleyiciyle buluştu. Filmde, Bergen’i Farah Zeynep Abdullah canlandırırken, Erdal Beşikçioğlu ise Bergen’in katili Halis Serbest karakterini oynuyor. Bergen’in acı ve dram dolu hayatının birebir anlatıldığı Bergen filminin danışman kadrosunda sosyolog Meral Özbek, gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiyatr Cemal Dindar, edebiyatçı Murat Özyaşar ve edebiyatçı Yavuz Ekinci yer alıyor. Yapımın müzikleri ise Mazlum Çimen’e ait.

Farah Zeynep Abdullah’tan olay tweet! Bergen filmini yayınlamayan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a ‘IQ’ testi gönderdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.