Fahrettin Koca sert tepki verdi: “Devlet geçit vermeyecek”

featured

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını kuralları zorlayarak görmeye çalıştı.

Sağlık görevlileri, ameliyathane kapısına sedyelerle barikat kurarak korundu.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Keçiören EAH Acil Servisi’nde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanları canlarını korumak için barikat kurdu!

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık personeline saldırdı. Hastaneden aktarılan görüntülerde sağlık çalışanlarının kendilerini bir bölüme kapatarak kapıyı tutmaya çalıştığı görüldü. O anlarda kapının zorlandığı, dışarıdan bağırışların geldiği görüntülere yansıdı. Görüntüleri paylaşan Türk Tabipleri Birliği ‘sağlıkta şiddet sona ersin’ çağrısı yaptı.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık personeline saldırdı.

Çalışanların kendilerini bir bölüme kapattığı ve kapıyı tutmaya çalıştığı görülürken o anlarda kapının zorlandığı ve dışarıdan bağırışların geldiği görüntülere yansıdı.

TTB’DEN ‘SAĞLIKTA ŞİDDET SONA ERSİN’ ÇAĞRISI

Görüntüleri paylaşan Türk Tabipleri Birliği (TTB) ‘sağlıkta şiddet sona ersin’ çağrısı yaptı.

TTB’nin görüntüleri yorumladığı paylaşımında “Hekimlik Andı’na bugün Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sağlık çalışanları yeni bir cümle eklemek zorunda kaldı! Hastalarımı Acil Resüsitasyon Odası kapısında bedenimden barikat kurarak, şiddet ortamından koruyacağıma yemin ederim” ifadeleri yer aldı.

“SİYASETÇİLER HEKİMLERİ HEDEF GÖSTERMEKTEN VAZGEÇMELİ”

Görüntülerle ilgili CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, şunları söyledi:

* Canları pahasına salgınla mücadele eden hekimleri hedef gösterirseniz, ortaya böyle görüntüler çıkar.

* İktidar, aklını başına almalı ve toplum nezdinde sağlıkçıların itibarını yükseltecek bir tutum sergilemelidir.

* Siyasetçiler, hekimleri hedef göstermekten vazgeçmelidir.

CHP Ankara Milletvekili Ecz. Gamze Taşçıer ise şunları belirtti:

* Ülkeyi yönetenlerin Türk Tabipler Birliği’ni açıkça hedef gösterdiği yerde bu görüntüleri daha çok görürüz!

* İktidar küçük ortağıyla birlikte, gerçekleri gizlemek için TTB ile uğraşadursun, sağlık emekçileri canlarını korumak için kapılara barikat kurmak zorunda kalıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir