Ezgi Mola, Altın Kelebek’e ‘Mahsa Amini’ konuşması ile damga vurdu

Oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, Mahsa Amini protestolarının ardından İran'da 'Ahlak Polisi'nin kaldırılmasını hatırlatarak, TBMM'deki tüm partilere seslendi. Mola, “Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; kadınlar için tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum.” dedi.

featured

Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Ezgi Mola, sahnede kadın cinayetleri için tüm milletvekillerine çağrı yaptı.

EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCUSU

Cem Yılmaz’ın yönettiği dijital platform dizisi Erşan Kuneri’de ‘Alev’ karakterini canlandıran Ezgi Mola, Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı.

Sahneye ödülünü almaya gelen Ezgi Mola, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından kadınların başlattığı protestoların sonrasında, dün alınan kararla ahlâk polisinin kaldırıldığını öğrenmekten tüm kadınlar adına mutlu olduğunu dile getirdi. Kadın haklarıyla ilgili görüşlerini her fırsatta dile getiren Mola, Türkiye’de de kadın cinayetleri konusunda, bu tür güzel gelişmeler beklediklerini söyledi.

TBMM’YE SESLENDİ

Ezgi Mola, “Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; kadınlar için tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum.” dedi.

 

Benzer Haberler
kaan-urgancioglu-altin-kelebek
Altın Kelebek’te Yargı ezdi geçti! Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu ödüllere ambargo koydu
demet-ozdemir-pantene-altin-kelebek
Altın Kelebek’ten daha çok ışıldadı! Demet Özdemir yine göz kamaştırdı
altin-kelebek-odulleri-sahiplerini-buldu
Pantene Altın Kelebek Ödülleri ne zaman? 2022 Pantene Altın Kelebek için nasıl oy kullanılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir