Erzurum’da kazada ölen üniversiteli Nezahat Tanas ve Zeynep Bağrıyanık’la ilgili kahreden gerçek

Erzurum'da otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Zeynep Bağrıyanık ile aynı sınıftaki arkadaşı 24 yaşındaki Nezahat Tanas’ın okulun en başarılı öğrencileri oldukları öğrenildi. Nezahat Tanas, bölüm ikincisiydi. Zeynep Bağrıyanık ise 15 gün sonra yapılacak mezuniyet töreninde bölüm birincisi sıfatı ile konuşma yapacaktı. Mezuniyet kutlaması için ayarlamaya gittikleri mekândan dönerken geçirdikleri kazada hayatını kaybeden iki arkadaşın ölümü tüm şehri yasa boğdu.

featured

Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri iki arkadaş Nezahat Tanas ve Zeynep Bağrıyanık, 15 gün sonra arkadaşları ile mezuniyetlerini kutlamak için bir restoranla görüşmeye gitti.

Erzurum’da gazetecilik yapan Zafer Bağrınayık’ın kızı olan Zeynep ve kentin tanınan esnaflarından Ahmet Oğuz Tanas’ın kızı Nezahat, Çat Yolu mevkiindeki mekanla görüştükten sonra iki arkadaş yolun karşısına geçmek isterken kaza geçirdi.

O.K. yönetimindeki aracın çarpması sonucu yola savrulan kızlar kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti. Kaza kurbanı kızlar dün gözyaşları arasında toprağa verildi.

3 kardeşin 2’incisi olan Zeynep’in cenaze törenine kentte bulunan Çevre, Şehircilik ve İklimlendirme Bakanı Murat Kurum da katıldı. Cenaze töreninde Zeynep’in Gazeteci babası Zafer Bağrıyanık güçlükle ayakta durabildi.

OKULUN EN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİYDİ

2018 yılında başladıkları Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde tanışan Nezahat ve Zeynep üniversite yılları boyunca sıkı bir arkadaşlık bağı kurdu. Okulun en başarılı öğrencileri olan Nezahat ve Zeynep, mezuniyet hazırlıklarını da birlikte yürütüyordu.

Sosyoloji Bölümünün birincisi olan Zeynep Bağrıyanık, 15 gün sonra gerçekleştirilecek olan mezuniyet töreninde bölüm birinciliği sıfatıyla yapacağı konuşmayı bile hazırlamıştı. Zeynep’in ardından bölüm ikincisi olan Nezahat ise arkadaşının heyecanını yaşıyordu.

Akademisyen olma hayali kuran ikili yüksek lisans başvurularını bekliyordu. Kazadan sonra gözaltına alınan otomobil sürücüsü O.K., emniyetteki işlemlerinin ardından Erzurum Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen O.K, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz üzerine O.K. hakkında tutuklanmaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Milli güreşçi Rıza Kayaalp’ın karıştığı trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir