Erdoğan’ın Bulgaristan göçmenleri için söylediği sözler yeniden gündemde: “Gelin diyorsun ama Ahmet, Mehmet asgari ücrete talim”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda ülke gündemi sınırlarımızdan denetimsiz bir şekilde Türkiye’ye giriş yapan Afgan göçmenlerini konuşurken,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bulgaristan göçmenleriyle ilgili bir açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1989 yılında Refah Partisi İstanbul İl Başkanı görevindeyken Bulgaristan göçmenleriyle ilgili yaptığı bir konuşmanın görüldüğü videoda Erdoğan, kontrolsüz bir şekilde Türkiye’ye gelen göçmenlerin yaratacağı sorunlardan bahsediyor.

“Kadınını satıyor, kızını satıyor…”

İşte sosyal medyada yeniden gündem olan o konuşma:

“Ne dedi Bulgaristan’a, ‘Gelin.’ Dedi. Ne kadar varsa gelin. İsterse Todor Jivkov da (Bulgaristan Komünist Dönemi Son Devlet Başkanı) gelsin. Gelin, diyorsun ama bak Ahmet, Mehmet asgari ücrete talim. Ülke insanı aç. Kadınını satıyor, kızını satıyor, çalıştırıyor. Sen buna çözüm bulamamışken, gelin, diyorsun.

“Bu nasıl bir devlet anlayışı?”

“Bunları nereye yerleştireceksin? Kapıkule’de bir anons; ‘Muamelesi biten soydaşlarımız istediği yere gidebilir. 780 bin kilometrekare emrinize amadedir.’ Tabi bu insanlar geldi. Kim geldi? Casus mu, değil mi? Bir de bakıyorsunuz, Ercüment Konukman (Anavatan Partisi Kurucusu) “Gelenlerin arasında 5 bin casus” var diyor. Ey Allah’ım Ya Rabbim! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Bu nasıl bir devlet anlayışı?”

Erdoğan’ın Bulgaristan göçmenleri için söylediği sözler yeniden gündemde: “Gelin diyorsun ama Ahmet, Mehmet asgari ücrete talim”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.