Erdoğan, “salgında kullandık” dediği 128 milyar dolarla ilgili fikrini değiştirdi: “Merkez Bankası’nda duruyor!”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

128 milyar dolarlık döviz rezerviyle ilgili açıklaması 2 haftada değişen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Şubat’taki grup toplantısında 128 milyar doların büyük kısmının salgın döneminde harcandığını şu sözlerle iddia etmişti: “Salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere, elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu’nun sürekli sorduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır”

10 Mart: “Rezerv kaybımız yok”

Erdoğan, partisi AK Parti’nin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında konuya tekrar değindi. “CHP zihniyeti mensupları, yoğun tweet yarışındalar” diyen Erdoğan, “Yatıyorlar, kalkıyorlar ‘Damat da damat.’ Damat kadar taş düşsün başınıza” ifadesini kullandı. Erdoğan şunları dedi:

Şurada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptığı dönemden beri Sayın Berat Bey’in attığı adımları CHP döneminde görmek mümkün mü? Tutturmuşlar şu kadar para nerede? Bu para Merkez Bankası’nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa bunlar sizdedir… 135 milyar dolara kadar döviz rezervimiz çıktı. Şu anda da yine döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı.

Erdoğan, “salgında kullandık” dediği 128 milyar dolarla ilgili fikrini değiştirdi: “Merkez Bankası’nda duruyor!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.