Emre Belözoğlu’ndan kendisine FETÖ göndermesi yapan Ümit Özat’a dava

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe’den kapı dışarı edilen Emre Belözoğlu, ayrılığının hemen ardından kendisine FETÖ göndermesi yapan Ümit Özat’a dava açtı.

İşte Belözoğlu’nun avukatı tarafından yapılan açıklama:

“İftiralara karşı açıklama gereği”

“Daha önce Fenerbahçe formasını giymiş Ümit Özat’ın son dönemde sürekli gündemde kalmak için asılsız, yanlı, yanlış ve karalayıcı beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Ümit Özat söz konusu yalan, gerçek dışı, ifade özgürlüğünü aşan beyanlarıyla müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu ve nezdinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile mevcut yönetimine zarar verme amacı taşımaktadır.

“Hakkında hiçbir soruşturma açılmadı”

Özellikle hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan ve açılmış tüm soruşturmalardan aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu; Fenerbahçe Futbol A Takım Direktörü ve Sportif Direktörü olduğu dönemlerde bu asılsız açıklamalara görevde olması nedeniyle her ne kadar cevap vermemişse de Ümit Özat’ın bunu fırsat bilerek asılsız ve karalayıcı açıklamalarına devam etmesi nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Ne olmuştu?

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Ümit Özat, ‘Spor Gecesi Digital’ adlı YouTube hesabının konuğu olmuştu. Ümit Özat katıldığı programda, “15 Temmuz’dan bu yana Emre’nin ağzından FETÖ ile ilgili kötü bir şey duydunuz mu? FETÖ’nün terör örgütü olduğunu biz dile getiriyoruz da o niye dile getiremiyor? Ya da ona yakın olanlar bir gün çıkıp da spor camiasındakilerin, ‘ya bunlar bizi kandırmış biz bunlara inandık’ diye niye dile getirmiyorlar? Diyemezler çünkü hâlâ bağlantıları var” demişti.

Gündemi sarsacak yazı: “FETÖ toplantılarından sportif direktörlüğe”

Emre Belözoğlu’ndan kendisine FETÖ göndermesi yapan Ümit Özat’a dava

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.