Emmanuel Macron’un döşü alay konusu oldu

Fransız lider Emmanuel Macron’un döşü, sosyal medyada alay konusu oldu. Le Pen’i cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci kez yenmenin hesaplarını yapan Macron, anketlerde farkın açılmasıyla birlikte rahatladı. Sosyal medyadan paylaşılan fotoğraf ise bir hayli dikkat çekiciydi. Fotoğraftan gayet rahat olduğu gözlemlenen Macron’un döşünün kıllı ve açık olması sosyal medyada gündem oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa, 24 Nisan Pazar günü cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna ev sahipliği yapacak. İkinci turda yarışacak adaylar Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen, düzenledikleri mitinglerde seçmenlerle buluşuyor.

İKİNCİ TUR ÖNCESİ MACRON’UN RAHATLIĞI GÜNDEM OLDU

Marsilya’da destekçileriyle bir araya gelen Macron’un perde arkasında verdiği poz dikkatlerden kaçmadı.

Gömleğinin düğmelerini açan Macron’un rahat tavırları objektiflere yansıdı. Sosyal medyada yapılan yorumlarda, Fransa liderinin, galibiyetten emin olduğu yönünde ifadeler kullanıldı. Ayrıca, ‘’Macron’un döşü’’ başlığıyla, Türkiye’de de Fransız liderle ilgili paylaşımlar yapıldı.

‘’LE PEN’E KARŞI STRATEJİ İŞE YARADI’’ YORUMU

The Times’ın haberine göre, anketlerde birbirlerine yakın oy oranlarına sahip olan Macron ile Le Pen arasındaki fark, Fransız cumhurbaşkanı lehine 10 puana kadar çıktı.

Emmanuel Macron’un, Le Pen’i “Fransa için aşırı sağ bir tehlike olarak gösterme girişiminin işe yaramış gibi göründüğü” kaydedildi.

FARK 10 PUANA ÇIKTI

Ipsos-Sopra Steria araştırması, Macron’a desteğin yüzde 55,5’e çıktığını belirtirken, Le Pen’in yüzde 44,5 bandında yer aldığını söylüyor. Hata payı yüzde 2,4 olarak belirlendi.

GENÇ SEÇMENLERİ ETKİLİYOR

Daily Mail gazetesi, Macron’un, Marine Le Pen’e karşı bir dizi perde arkası fotoğrafla genç seçmenleri etkilemeye çalıştığını yazdı.

Haberde, söz konusu çabaya ilişkin “Göğsünü gösteren düğmesi açılmış bir gömlek de buna dahil” denildi. Macron’la ilgili kareler, sosyal medyada paylaşıldı.

 

Emmanuel Macron’un döşü alay konusu oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.