Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinden sonra asgari ücrete de zam geliyor

En düşük emekli aylığının 7500 TL'ye çıkarılmasının ardından bir başka düzenleme ile de Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri yüzde 82 artışla 2000 TL'ye yükseltildi. Ankara kulislerine düşen son iddiaya göre ise 14 Mayıs seçimlerinden önce asgari ücrete de zam yolda.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında verdiği müjde sonrasında en düşük emekli aylığı 7500 TL’ye yükselirken, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ödenecek ikramiyeler de yüzde 82 artışla 2000 TL’ye yükseltildi.

SEÇİMLER ÖNCESİ ASGARİ ÜCRETE DE ZAM YOLDA İDDİASI

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri öncesinde asgari ücrete de zam yapılacağı iddiası Ankara kulislerinde ciddi şekilde dillendirilmeye başlandı.

Benzer Haberler
zamlı emekli maaşı ne zaman
7.500 TL emekli maaşı ve 2 bin TL bayram ikramiyesi için tarih belli oldu
91ACE73B-3993-4ACA-A4A2-3A29475B94E2
Emekli bayram ikramiyesi 2 bin TL oldu
en düşük emekli maaşı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde! En düşük emekli maaşı 7.500 TL oluyor

BAKANLIĞIN YALANLAMASI DA İŞARET OLARAK YORUMLANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücrete ara zam konusunda yaptığı öne sürülen “Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir” açıklaması dakikalar içinde bakanlıktan yapılan yazılı açıklama yalanlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bugün bazı web sitelerinde asgari ücret ile ilgili yeni gibi servis edilen bazı haberler yer alıyor. Bakanımızın asgari ücretle ilgili yeni bir açıklaması olmamıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri yer aldı. Bakanlığın bu açıklaması özellikle sosyal medyada “Asgari ücrete de zam yapılabilir” şeklinde yorumlanıyor.

TEMMUZ ZAMMI ERKENE ALINABİLİR

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yılın asgari ücretini açıklarken yaptığı, “Şayet beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak tıpkı geçen yıl olduğu gibi yine bir ara düzenleme yapmaktan da kaçınmayız” sözüne sık sık atıf yapılıyor. Temmuzda yapılması beklenen artışın erkene alınabileceği konuşuluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir