Emek hırsızı Cumhuriyet ve Zaman gazetesinin devamı Birgün’den Bozkurt’ta provokasyon girişimi

featured

FETÖ ve PKK yanlısı haberlerin merkezi konumundaki Birgün ve Cumhuriyet gazetelerinin yalan haberleri son hızıyla devam ediyor. Antalya ve Muğla’da çıkan orman yangınlarında yaptığı pek çok provokasyon haberi resmi belgelerle yalanlanan Birgün gazetesi, sel felaketinin vurduğu Bozkurt’ta da yalan haberlerini devam ettiriyor.

Birgün’de bugün çıkan “Halkı kaderine terk etmişler” ve Cumhuriyet’te yayımlanan “Bozkurt’ta 1,5 gün kaderlerine terkedildiler: Hamile kadınlar vardı, helikopter gelmedi” haberlerini okuyan Bozkurtlu vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemediler.

BOZKURT HALKINDAN TEPKİ

Bozkurtlu pek çok vatandaş “Canımız ve kayıplarımızla uğraşırken bizden devletimizi kötülememizi istiyorlar. Devlet ilk andan itibaren burada. Her şeyi tam ve eksiksiz yapıyor. ‘Yardım gelmedi, HES kapağı patladı, açız, susuz kaldık’ dememizi istiyorlar. Milletvekilleri gelip bizi tahrik etmeye çalışıyor. Bazı kanallar bize bazı şeyleri söyletmek istiyor. Biz buna kanmayız. Kastamonu’ya gelen herkes önce Kastamonu tarihini bir okusun!” diyerek muhalif basına ve CHP heyetine tepki gösterdi.

Kastamonu Bozkurt’ta CHP heyetine şok tepki: “Boşuna uğraşmayın, devletimizi kötülemeyiz”

SEL BÖLGESİNDE EMEK HIRSIZLIĞI

Medyascope muhabiri Fırat Fıstık, hazırladığı haberi kaynak göstermeden kullanan Cumhuriyet gazetesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fıstık, Cumhuriyet gazetesinin, hazırladığı videonun logosunu keserek sayfasında kaynak göstermeden kullanmasını eleştirdi.

Fıstık’ın paylaşımı şöyle:

“Bu videoyu ben @Medyascopetv için çektim. Oradan videoyu alıp bir de logoyu kesiyorsunuz. Kaynak zaten yok. Buraya gelip, afet bölgesinde saatlerdir emek harcıyoruz ve yaptığınız bu.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir