Elon Musk, Twitter’da kuzenlerini işe aldı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra ekibin büyük bir kısmını değiştirdi. Satın almadan önce kimseyi kovmayacağına dair sözler veren Musk, işler değiştikten sonra üst düzey yöneticiler dahil Twitter çalışanlarından % 70’lik kısmını çıkardı. Binlerce kişiyi işten çıkaran ve uzaktan çalışmayı sonlandıran Musk, San Fransisco’da bulunan Twitter merkezine iki kuzenini işe aldı.

featured

Nisan ayında Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolar teklif ederek tüm dikkatleri çeken Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ekim sonunda süreci tamamlamış ve hem görevdeki CEO’yu hem de üst düzey yöneticileri kovarak tek başına Twitter’ın başına geçmişti.

Binlerce kişiyi işten çıkaran, uzaktan çalışmayı ve öğle yemeği hizmetini sonlandıran Musk, yeni çalışma vizyonunu kabul ettirmeye çalışırken dikkat çeken bir adım attı.

KUZENLERİNİ İŞE ALDI

Sözcü’nün Business Insider’dan aktardığı habere göre, Elon Musk, amcasının oğulları Andrew ve James’ı Twitter’da işe aldı. Andrew Musk yazılım projelerinde çalışırken, James Musk ise çeşitli konutlarda Elon Musk’a yardımcı oluyor.

AVUKAT JAMES BAKER’IN İŞİNE SON VERDİ

Öte yandan, Elon Musk, bugün yaptığı duyuruda Twitter’ın avukatı James Baker’ı işten kovduğunu açıkladı.

Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan Musk, ‘Halk diyaloğu için önemli olan bilgilerin gizlenmesindeki muhtemel rolüne ilişkin endişeler nedeniyle bugün Twitter’dan çıkarıldı’ ifadelerini kullandı.

Musk, işten çıkarılmadan önce Baker’ın konuyla ilgili bilgisine başvurulduğunu belirterek, avukatın verdiği yanıtların ‘inandırıcı olmadığını’ ifade etti.

Benzer Haberler
0442FEAD-849B-44F2-B7EB-AE9D74A52B01
Twitter’da Mavi, gri, altın rozet dönem başladı
kurallari-ihlal-twittert
Twitter’da genel af: Askıya alınan hesaplar geri dönebilir
thumbs_b_c_0ee4daf0f3422ea7db7e45314244cdc3
Twitter, mavi tik uygulamasını erteledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir