Twitter ve TikTok sonrası Ekşi Sözlük’e de erişim engeli

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremlerin ardından sosyal medya kullanımı oldukça artmıştı. Twitter'da yaşanan erişim sorununun ardından sosyal paylaşım platformu Ekşi Sözlük'e de erişilemiyor.

featured

Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Twitter daha yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştı. Ancak Twitter’da akşam saatlerinde erişim sıkıntısı yaşanmıştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Biz şu anda afeti yönetiyoruz bununla ilgili kurumlar var onlar daha detaylı bilgi verebilir benim öğrendiğim bazı teknik sorunlar var biz burada afet yönetmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

TWİTTER DEPREM PROVOKASYONU İÇİN UYARILDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter Küresel Hükümet İlişkileri Başkanı John Hughes ve Twitter Türkiye’den Sorumlu Kamu Politikaları Direktörü Ronan Costello ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Videokonferans yöntemiyle yapılan toplantıda, Twitter üzerinden yürütülen dezenformasyonlar ele alındı.

Görüşmede gerçek dışı ihbarlar, sahte yardım kampanyaları ile sahte hesap ve yalan paylaşımlara karşı atılabilecek adımlara dikkat çekildi.

EKŞİ SÖZLÜK’E ERİŞİM ENGELİ

Twitter gündemdeyken bir erişim sorunu da Ekşi Sözlük’te yaşandı. Siteye girmek isteyenler erişim problemiyle karşı karşıya kaldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir