Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer karşılıklı çiftetelli oynadı

featured

Gastronomi dünyasının 3 önemli etkinliği; “Ace of Mice Exhibition 2021 ve Gastronomi Turizmi Fuarı & Konferansı (Gastroshow)”, “Ace of Mice Exhibition 2021” ve Avrupa’nın En Büyük Gastronomi Turizmi Fuarı ‘Gastro Show’, tarihlerinde ilk kez birlikte düzenlendi.

28-30 Haziran 2021 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezi önündeki açık alanda ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan üçlü fuarın açılışı, dün, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilmişti.

İmamoğlu, dün açılışını gerçekleştirdiği fuara, bugün de eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte ikinci bir ziyaret yaptı.

“Ürün göndermeyi artıracağız”

İmamoğlu çifti, aralarında; İzmir, Hatay, Trabzon, Bursa ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlıkları ile Bolu Belediyesi’nin de bulunduğu fuar alanındaki bütün stantları tek tek dolaştı.

Yöresel lezzetlerden tadan çift, fuar görevlileri ve katılımcı vatandaşlarla sohbet etti. Gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getiren İmamoğlu, vatandaşların cep telefonlarından yakınlarıyla canlı görüşmeler yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İmamoğlu çiftini fuar çadırı önünde karşıladı. Savaş, İmamoğlu’na, Hatay’daki kadın kooperatiflerince hazırlanan yöresel ürünleri tanıttı.

“İBB, geçen sene bizden epey ürün aldı”

Hatay çadırı ziyaretine, Samandağ Kadın Kooperatifi’nden Yeliz Beyaz’ın, “İBB, geçen sene bizden epey ürün aldı; 20 ton zeytinyağı, 20 ton bulgur ve 10 ton nohut. Kadınlarımız size minnettar. Çok teşekkür ediyorum. Sayenizde kooperatifimiz ayakta” sözleri damga vurdu.

İmamoğlu’nun Beyaz’a yanıtı, “Yine devam edeceğiz. Daha çok şey yapacağız başkanımızla” oldu.

Savaş da İmamoğlu’nun sözlerine, “Bu kooperatiflerden size ürünler gönderiyoruz, göndermeyi de artıracağız” şeklinde karşılık verdi.

Karşılıklı çiftetelli oynadılar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 farklı uluslararası gastronomi fuarını bir araya getiren etkinlik alanını eşleriyle birlikte ziyaret etti. İzmir standında hareketli şarkılarla karşılanan İmamoğlu ile Soyer çifti, müziğe eşlik ederek kısa süreli dans etti.

Ekrem İmamoğlu, duyduğu memnuniyeti, müzisyenlere, “Sesiniz hiç kısılmasın. 12’den sonra daha da gür çıksın” sözleriyle aktardı. Müzisyenlerin İmamoğlu’na yanıtı, “Sizin de” oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir