İstanbul kar çilesi çekerken ‘büyükelçi ile yemek’ fantezisi! Ekrem İmamoğlu bugün de Danimarkalı konsolos ile yemek yedi

Geçtiğimiz ocak ayında kar felaketi yaşanırken İngiliz büyükelçiyle balıkçıda yemek yiyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeniden etkili olan kar yağışıyla İstanbullular bir kez daha çile yaşarken bu sefer de Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot ile yemek yedi.

featured

İstanbul’da geçtiğimiz ocak ayında etkili olan yoğun kar yağışı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önlem almaması ve yetersiz müdahalesiyle birleşince bir felaketin yaşanmasına neden olmuştu.

İstanbullular saatlerce yollarda kalırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’de bir balıkçıda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemişti.

Ekrem İmamoğlu’nun balık keyfinin maliyeti 46 bin 780 TL! Hesap, İBB kasasından mı ödendi?

DANİMARKALI KONSOLOSLA GÖRÜŞTÜ

Yoğun tepkilere ve eleştirilere neden olan bu gelişmenin bir benzeri, etkisini giderek arttıran kar yağışı sürerken yeniden yaşanıyor.

Medyascope’un haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM), Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot ile bir araya geldi. İkili bir süre boyunca AKOM Basın Odası’nda görüştü. Birlikte yemek yedi.

Görüşmenin ardından İmamoğlu, basın toplantısı düzenlemedi. Buluşmada, Danimarkalı milletvekilleri de yer aldı.

İstanbullu cefada, İmamoğlu sefada! AKOM’da olması gereken İBB Başkanı rakı-balık sefasında çıktı…

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir