Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi!

Türkiye'yi son bir haftadır etkisi altına alan soğuk ve karlı hava kütlesi, eğitim hayatını da olumsuz etkiliyor. Peki hangi illerde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, bir haftadır Rusya üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisinde adeta kışa döndü. İstanbul dâhil birçok ilde yoğun kar yağışı etkisini gösterdi. Öğrencileri ve çalışanları riske atmamak adına birçok valilik tatil kararlarını duyurmuştu. Kar yağışının etkisini azaltmadığı yerlerden ise tatil haberi gelmeye devam ediyor. İşte 17 Mart Perşembe günü okulların tatil edildiği iller…

RİZE’DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Rize’de devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verildiği belirtildi. Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik tahminler doğrultusunda kentte devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

Okullar Tatil Edildi

Engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağına değinilen açıklamada, “İlimiz genelindeki tüm resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarında 17 Mart 2022 Perşembe günü eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilmesine karar verilmiştir.” denildi.

TRABZON’DA BU İLÇELERDE OKULLAR TATİL!

Trabzon’da olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Şalpazarı ve Tonya ilçelerinde yarın tüm kademelerdeki eğitim kurumlarında eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

Engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın izinli sayılacağı ifade edilen açıklamada Akçaabat, Arsin, Araklı, Çarşıbaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildiği belirtildi.

Eğitime kar engeli! Bu illerde okullar tatil edildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.