Tecavüze uğrayıp intihar eden Eda Nur Kaplan, amcasının da tacizine uğramış! Oda arkadaşından şok ifadeler…

featured

Ankara’nın Çankaya ilçesinde iki kişinin cinsel saldırısına uğradığını iddia eden Eda Nur Kaplan bir sitenin 15. katından atlayarak hayatına son vermişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Kaplan’a cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlılardan Yusuf Güzelyurt, Mehmet Ardıçoğlu ve olay gecesi otel odasında bulunan Aşkın K. yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Tecavüzcüleri serbest bırakılınca intihar etmişti! İşte Eda Nur Kaplan’ın intihar ettiği gece yaşananlar…

ODA ARKADAŞININ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki işlemlerinin ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu, ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Aşkın A. ise yurtdışına çıkış yasağı adli kontrol hükmüyle serbest bırakılmıştı.

Eda Nur Kaplan’ın ölümüyle ilgili Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu tutuklandı

Kaplan’ın ablası Güler Kaplan, katıldığı bir televizyon programında, Eda Nur’un kaldığı sevgi evindeki oda arkadaşı Sıla F.’nin kendisinin kimliğini kullanarak polis merkezine ifade verdiğini öne sürmüştü. Eda Nur Kaplan’ın intiharı üzerine sahte kimlikle ifade veren Sıla F.’nin ifadesi ortaya çıktı.

Sabah’ta yer alan habere göre, Sıla F., intihar olayın birlikte kaldığı O.K’nın evinde olduğu sırada gerçekleştiğini söyledi.

“ALKOLE İLAÇ ATTIKLARINDAN ŞÜPHELENDİ”

Eda Nur Kaplan’ın olay tarihinden yaklaşık 1 hafta önce kendisini arayarak, o dönem birlikte kaldığı O.K isimli şahısla kimliğini göndermesini istediğini anlatan Sıla F., O.K’nin Eda Nur Kaplan’ın bulunduğu karakola kimliği götürdüğünü kaydetti. Sıla F., “Karakola gitmedim ancak akabinde Eda Nur’un evine gittim. Eda Nur başından geçenleri anlattı.

Ablası ve Yusuf ile Tayfun isimli şahıslarla eğlence mekanına gittiklerini, aşırı derecede sarhoş olduğunu, mekanda içtiği alkolde Yusuf veya Tayfun’un ilaç atmış olabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Ben olayları öğrendikten sonra, Yusuf’un Eda Nur’u tehdit edici mesajlar gönderdiğini öğrendim” ifadelerini kullandı.

“İNTİHAR EDECEĞİNİ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

Sıla F., Eda Nur’un kendisine ismini bilmediği bir otele Yusuf ile gittiğini söylediğini, aşırı derecede alkollü olduğu için yaşananlara karşı koyamadığını dile getirdiğini kaydetti. Sıla F. ifadesinde “Eda Nur birkaç gün benim de kaldığım O.K isimli şahsın evinde kaldı. Bu süreçte bana çok bunaldığını söyledi. Eda Nur’un hem yaşadıkları hem de önceye dayalı maddi sıkıntılarının bulunduğunu fark etmiştim. Ancak Eda Nur’un intihar edeceği yönünde herhangi bir izlenim edinmemiştim. Olay gecesi ben ve O.K. uyuyorduk, Eda Nur’da başka bir odada uyuyordu. Gece 02.30 sıralarında polisler geldi Eda Nur’un intihar ettiğini bu şekilde öğrendik” dedi.

Eda Nur Kaplan’ın ‘Yaşadıklarımdan ötürü bana inanmayacaklar’ dediğini anlatan Sıla F., Kaplan’ın küçük yaşlarda amcasının tacizine uğradığını, taciz olayında annesi Fatma P.’nin şikayetinden vazgeçtiğini ve böyle bir olayın olmadığı yönünde ifade verdiğini söyledi. Sıla F. ifadesinde, söz konusu olayla ilgili Eda Nur Kaplan’ın Yusuf ve Tayfun isimli şahısların da kendisine yaptıklarına kimsenin inanmayacağını söylediğini kaydetti.

TEHDİT ETMİŞLER

Yusuf Güzelyurt tarafından Eda Nur’un şikayeti nedeniyle tehdit edildiğini söyleyen Sıla F., “Eda Nur, Yusuf ile ilgili bir takım olayları hatırlamak ve yüzleşmek için cinsel saldırı olayından sonra Yusuf ile görüşmeye karar verdi. Ben de Eda Nur ile birlikte Kızılay AVM’de bulunan bir kafede Yusuf’un abisi olduğunu söyleyen ancak ismini bilmediğim bir şahıs ile görüştüm.

Yusuf’un abisi olduğunu söyleyen şahıs, Eda Nur’a ‘Şikayetini geri al biz senin bütün masraflarını karşılayalım’ dedi. Eda Nur teklifi kabul etmeyerek ‘Sizden gelen hiçbir şeyi istemiyorum’ diye karşılık verdi. Yusuf, Eda’nın şikayetini geri çekmesi konusunda bir takım tehditlerde bulunmuştu.

Hatta bana da İnstagram üzerinden mesaj göndererek ‘Eda Nur sürekli senin yanında, Eda Nur’u bu ülkede değil memur garson bile yaptırmayacağım’ diye yazmıştı” şeklinde ifade verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir