Ece Erken Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi Benan Kocadereli’den şikayetçi oldu!

Sunucu Ece Erken geçen ocak ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşi Benan Kocadereli'den şikayetçi oldu.

featured

Sunucu Ece Erken‘in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Yeşilköy’de bir restoranda 27 Ocak akşamı uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü. Ece Erken, öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun miras ağabeyi tarafından tehdit edildiğini açıklamı ‘Kardeşinin mallarına çökmüşsün’ değerlendirmesinde bulunmuştu. Benan Kocadereli bir magazin programına gönderdiği mesajda: “Yok öyle bir şey, her şey bilgim dahilinde. Mal kaçırma değil onun adı. Her şey Naz ve Eda’nın. Asıl mal kaçıran başka birisi. Davalar da devam ediyor” dedi.

Sabah gazetesinden Büşra Çoban’ın haberine göre, Ece Erken avukatları aracılığı ile şikâyette bulunarak Benan Kocadereli’den davacı oldu. Ece Erken’nin avukatlarının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikâyet dilekçesinde “Benan Kocadereli, müvekkilimizin müteveffa eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi olmakla birlikte Naz ve Eda’nın annesidir.

Şüpheli, program yorumcusuna ‘Asıl mal kaçıran başka birisi’ şeklinde mesaj atmış ve haber yorumcuları da müvekkilimiz Ece Erken’i ima etmiştir. Müvekkilimiz bundan aylar önce müteveffa eşinin mirasını reddettiğini bildirmiş ve sadece eşinin katillerinin peşinde olacağını bildirmiştir.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi Benan Kocadereli sessizliğini bozdu! Ece Erken’den ‘reddi miras’ tehdidi

Şüpheli, bir magazin programı aracılığıyla yaptığı açıklamalarla, sanki müvekkilimiz reddi miras yaptığı eşinin hayat sigortasından elde ettiği paraya talip olduğu yönünde kanaat oluşturmaya çalışmakta, müvekkilimizin kamuoyu önünde küçük düşmesi için çaba göstermektedir” ifadeleri yer aldı.

Ece Erken’in avukatları dilekçenin devamında, “Yapılan hareket, daha önce reddi miras yaptığını açıklayan ve eşinin terekesine ilişkin herhangi bir talebinin bulunmadığını açıklayan müvekkilimizin onur, şeref ve saygınlığını rencide etmeye yöneliktir” diyerek Benan Kocadereli hakkında kamu davası açılmasını talep ettiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir