Uçan tekne dünyada ilk defa Dubai’de deniz inecek

Hidrıjenle çalışan dünyanın ilk temiz enerjili uçan teknesi Dubai'de denize inecek. 80 santim su yüzeyinde hareket edebilen "The Jet'in lansmanının dünyaya 2023 yılında planlanıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre merkezli bir girişim olan THE JET Zero Emission tarafından geliştirilen dünyanın ilk hidrojenle çalışan temiz enerjili uçan teknesinin lansmanının Dubai’de yapılacağı açıklandı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli şirket Zenith Marine Services ile imzalanan anlaşma kapsamında “The Jet”, Dubai’de üretilip kullanıma sunulacak.

Ucan Tekne Dubai De Denize Inecek 2 14707740 O

8-12 ARASI YOLCU TAŞIYACAK

Su yüzeyinin 80 santimetre üzerinde hareket edebilen ve 75 kilometre hıza ulaşan son teknoloji uçan tekne, 8 ila 12 arası yolcu kapasitesine sahip olacak. İki yakıt hücresi bulunan ve klima konforu da sunacağı açıklanan “The Jet”in gürültüsüz ve dalgasız seyahat vadeden alanındaki ilk tekne olarak kayıtlara geçti.

Ucan Tekne Dubai De Denize Inecek 3 14707740 O

GÖZLER 2023 YILINDA

2009’da dünya yelken hız rekorunu kıran ve THE JET Zero Emission’ın kurucusu olan Alain Thébault, uçan teknenin 2023’te Birleşik Arap Emirlikleri ev sahipliğinde yapılacak olan 28. Uluslararası İklim Zirvesi’nde (COP28 BAE) meraklılarıyla buluşacağını açıkladı.

Uçan tekne dünyada ilk defa Dubai’de deniz inecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.