Doktor Özgün Kaleoğlu’ndan çirkin paylaşımına açıklama: “Hesabım çalındı”

Tesettürlü kadınlara yönelik skandal bir paylaşım yapması nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Özgün Kaleoğlu, olaya ilişkin paylaşım yaptı.

featured

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Asistan Doktor Özgün Kaleoğlu’nun seçim sonuçları sonrası sosyal medya hesabı üzerinden tesettürlü kadınlara yönelik yapılan paylaşımın ardından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

ÖZÜR DİLEDİ

Dr. Kaleoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile paylaşımın kendine ait olmadığını belirterek özür diledi. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Asistan Doktor Özgün Kaleoğlu’nun seçim sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından tesettürlü kadınlara yönelik yaptığı paylaşım büyük tepki topladı.

“HESABIM AMERİKA ADRESLİ IP’LER ÜZERİNDEN ÇALINMIŞ”

Dr. Kaleoğlu, “Hesabımdan yapılan paylaşımların benimle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Hesabım Amerika adresli IP’ler üzerinden defalarca kez başarısız deneme sonucunun ardından sonunda çalınmış ve akla, mantığa sığmayan, insancıl olmayan paylaşımlar yapılmıştır. Ben doktor yeminine sadık kalan bir birey olarak hastalarımın diline, dinine, ırkına bakmazsızın hepsine eşit mesafede olmaya yemin etmiş bir doktorum. Ülkemizin sağlık alanında yapmış olduğu devrim niteliğinde çalışmalarından etkilenip bu ülkede doktorluk yapmış ve yapmaya devam etmekten gurur duyuyorum. Bu süreçte istemeden de olsa kırdığım herkesten özür dilerim. Başta 13. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya benim kadın olarak doktorluk yapmama imkan verdiği için hepsine teşekkür ve minnet borçluyum” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir