Didim’de Yağmur Tayhan’ı öldüren Nizam Cansız cinayeti adım adım anlattı! Kan donduran ifadeler…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Didim’de üç gün önce korkunç bir olay gerçekleşti. 16 yaşındaki Yağmur Tayhan, 53 yaşındaki Nizam C. tarafından katledildi. 2012 ve 2016 yıllarında emniyette yaralamadan kaydı bulunan katil zanlısı, cinayeti işlediğini itiraf etti. Genç kızın ölümündeki detaylar ise tüyler ürpertti.

“Bir yere uğrayacağım” diyerek gitti

Aydın Didim’de lokmacılık yapan Mehmet Tayhan, 25 Temmuz’da, eşi Ayşe Tayhan ve 2 kızıyla yakınlarının Cumhuriyet Mahallesi’ndeki düğününe gitti. Eve dönüş yolunda, saat 14.00 sıralarında, Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Yağmur Tayhan, bir yere uğrayacağını söyleyip, ailesinden ayrıldı.

Cansız bedeni boş arazide bulundu

Polis ekipleri, ortadan kaybolan Tayhan’ın bulunması için çalışma başlattı. Polis, Tayhan’ı her yerde ararken, bugün saat 07.30 sıralarında cansız bedenine ulaşıldı. Devriye görevi yapan polis ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ndeki boş arazide bulunan cesedin, Yağmur Tayhan’a ait olduğu belirlendi.

Didim’de kaybolan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan’dan kahreden haber! Cansız bedeni bulundu…

Kameralar didik didik incelendi

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne ekipler adeta iğne ile kuyu kazar gibi çalıştı. Bölgedeki güvenlik kamera kayıtları detaylı şekilde incelendi. Mahalledeki bazı kişilerin ifadelerine başvuruldu. Görüntülerde Tayhan’ın ailesinden ayrıldıktan sonra yolun karşı tarafına geçmeye çalıştığı anlar yer aldı.

Tek damla kan izi ele verdi

Aydın polisi çok kısa sürede şüphelinin kimliğini belirlemeyi başardı. Yağmur Tayhan’a ait tek kan damlası apartmanın girişinde bulundu. Bu kan damlasından yola çıkan Aydın polisi Nizam Cansız’ın (53) evinde inceleme yaptı. Yapılan incelemede evde Yağmur’a ait çok fazla kan izi bulundu.

Didim’de ölü bulunan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan’ın katili, babasının işyeri komşusu çıktı!

Cinayeti itiraf etti

Nizam Cansız’ın Yağmur’u evde bıçaklayarak öldürdükten sonra cenazeyi aracıyla taşıyarak 1 kilometre uzaklıktaki araziye attığı anlaşıldı. Emniyetteki ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf eden Nizam C.’nin Hollandalı bir kadınla evli olduğu öğrenildi. Nizam Cansız’ın 2012 ve 2016 yıllarında emniyette yaralamadan sabıka kaydının bulunduğu bildirildi. Şüphelinin emniyetteki ifade alma işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

“Defalarca bıçakladım”

Katil zanlısı ifadesinde ise şunları söyledi:

“Bir şey söyleyeceğim diyerek eve çağırdım. Önce darp ettim. Bayılınca terasa çıkardım. Defalarca bıçakladım. Cesedi çarşafa sarıp evin yanındaki araziye indirdim. Sonra çuvala koyup duvarın yanına bıraktım. Kanlı çarşafı da banyoda yıkadım.”

Didim’de Yağmur Tayhan’ı öldüren Nizam Cansız cinayeti adım adım anlattı! Kan donduran ifadeler…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.