DİAYDER hafızı HDP’li Hüda Kaya: “İnsanlar neye dua edecekleri konusunda özgür olsunlar”

Erdoğan'ın koronavirüse yakalanması sonrası "Dilerim geçmiş olmasın" paylaşımı yapan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'ya Armağan Çağlayan tarafından söz konusu paylaşımı neden sildiği soruldu. Kaya ise "Kesinlikle kendi irademle silmek istemedim ama eş genel başkanlarımızın, grup başkanvekillerimizin ricasını kırmamak için sildim" cevabını verdi. Diğer taraftan Kaya, paylaşımını "İnsanların neye dua edecekleri konusunda insanlar bıraksın da özgür olsunlar" sözleriyle savundu.

featured

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, geçtiğimiz ayda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüse yakalandığını duyurduğu paylaşımı alıntılayarak “Dilerim geçmiş olmasın” ifadelerini kullanmıştı. Gelen tepkilerin ardından Kaya, bir süre sonra ise bu tweetini kaldırmıştı.

Peygamberi Öcalan! DİAYDER’den TBMM’ye geçen PKK imamesi Hüda Kaya’dan ahlaksız paylaşım

“KENDİ İRADEMLE SİLMEDİM”

Armağan Çağlayan’ın 196Sekiz isimli Youtube kanalına konuk olan Hüda Kaya’ya “Kovid olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan için attığınız düşünülen ‘Dilerim geçmiş olmasın’ tweetini neden sildiniz?” diye soruldu.

 

Kaya ise “Kesinlikle kendi irademle silmek istemedim ama eş genel başkanlarımızın, grup başkanvekillerimizin ricasını kırmamak için sildim” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu’nun İBB’de işe aldığı HDP’li Hüda Kaya’nın oğlu PKK’lı çıktı

PAYLAŞIMI BÖYLE SAVUNDU

“Şunu da ifade etmek istiyorum” diyen Kaya, “İnsanların neye dua edeceklerini, neyi temenni edeceklerini, neyi hissedeceklerini insanlar bıraksın da özgür olsunlar. Yaratıcıyla kimse kimsenin arasına girmek zorunda değil. Ben yaratıcıdan ne isterim, ne talep ederim, iyilik mi isterim veya iyiliği hak edenlere iyilik etmek istemeyenlere başka bir şey mi dilerim… Bırakın da ben duygu dünyamda istediğimi ifade edebileyim…” açıklamalarında bulundu.

HDP’li Hüda Kaya’nın İBB personeli oğlu uyuşturucu ile yakalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir