Devlet Bahçeli’den Cumhur İttifakı’nın dağılacağı söylentilerine sert tepki: “Camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın dağılacağı söylentilerine tepki gösterdi.

Partisinin yayın organı Türkgün gazetesine değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dikkat çeken bir çıkışa imza attı.

Cumhur İttifakı’nın dağılacağı söylentilerine tepki gösteren Bahçeli, duruşu ve temeli sağlam olan bir ittifakın başkalarının tahrikleriyle zedelenemeyeceğini söyledi.

Cumhur İttifakı’nın Türk milletinin itifakı olduğunu ifade eden Bahçeli, “Camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun. Cumhur İttifakı 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, ülkemizin maruz kaldığı çok çetin, çok cepheli saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal sonucudur.” dedi.

Kurulan ittifakın sadece bir seçim ittifakı olmadığını vurgulayan Bahçeli, böylesi bir vizyonun taraflarının, günlük siyasi çekişmelerle yüksek hedeflerini heba etmeyeceğini dile getirdi.

“Hiç kimse boş hayale kapılmasın”

Türkiye’nin şartları neyi gerektiriyorsa onun yapılacağının altını çizen Bahçeli, “İttifak, millet nereye ve ne zamana kadar devam etmesini istiyorsa o zamana kadar devam eder” ifadelerini kullandı.

Sadece bir seçim ittifakı kurmadıklarını ifade eden Bahçeli, “Hiç kimse boş hayale kapılmasın. İttifakımız, Türk milletini küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonunun altyapısını adım adım kuracaktır.” dedi.

“Çılgın Türkler seferde”

2023’ü işaret eden Bahçeli “Çılgın Türkler seferdedir, güvenilir bir pusula olmadan yönlerini bulmaya çalışan çıldırmışlar ise tedirgindir. 2023’te cumhurun zaferini yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında 2023 hedeflerine de vurgu yapan Bahçeli, şöyle devam etti: “İttifakımız Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra İ’la-yı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, Türk-İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türk milletini küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını adım adım kuracaktır.

Böylesi bir vizyonun tarafları günlük siyasi çekilmelerle yüksek hedeflerini heba etmez, etmemelidir. Yola çıkarken ne dedik, ‘gayret bizden, tevfik Allah’tandır.’ Aynı düşünce ve kararlılıktayız.”

“Sağlık, günlük polemiklerin malzemesi olamaz”

Devlet Bahçeli, koronavirüs salgını ve yürütülen aşılama çalışmalarına de değindi.

Hükümetin salgın dönemini çok iyi yönettiğini belirten Bahçeli, salgınla mücadelede devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyledi.

Vatandaşlara aşı olmaları çağrısında bulunan Bahçeli, kendisinin üç doz aşısını yaptırdığını belirterek, aşı üzerinden kutuplaşmanın insan sağlığını tehlikeye atmak anlamına geldiğini ifade etti.

Bahçeli, “Sağlık, günlük polemiklerin malzemesi olamaz” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli’den Cumhur İttifakı’nın dağılacağı söylentilerine sert tepki: “Camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.