Devlet Bahçeli: “Demokrasi sokakta değil, milletimizin iradesindedir”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin başkanlığında yapıldı.

Döviz kurundaki yükseliş, ve muhalefetin erken seçim çağrıları sonrası yapılan kritik toplantı basına kapalı gerçekleştirildi. Kritik toplantının ardından Bahçeli açıklamalarda bulundu.

“PROVOKATİF TAHRİKLER TETİKLE BEKLEMEKTEDİR”

Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“MHP Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu ortak toplantısı, dava arkadaşlarımızın iştirakleri ile gerçekleştirildi. Gündemdeki sıcak konu başlıkları kapsamlı olarak görüşülmüştür. Faiz ve enflasyondaki gelişmeler de ele alınmıştır.

Provokatif tahrikler sahneye ve sokağa tutunmak için tetikte beklemektedir. Türkiye’yi küstahça hizaya getirmek için tertip içine girenler, Irak ve Suriye kuzeyinde, Libya’da, Karabağ’da, Mavi Vatan’da ve terörle mücadelede elde edilen kazanımlardan taviz vermemizi gözlemektedir. Buna sessiz ve seyirci kalmamız, hayatın ve fikriyatımızın doğasına aykırıdır.

“TÜRKİYE ALEYHİNE PLANLI BİR HAREKETLENME…”

Döviz piyasasındaki istikrarsızlıklar üzerinden Türkiye’yi düşürmeye projelendirilen siyaset anlayışı gemi azıya almıştır. Sorumsuz ve şuursuz muhalefet partileri siyasi ikbal arayışlarına gizlenerek tarihi bir hatanın içine sürüklenmişlerdir. Covid-19 küresel ticaretin işleyişini, ülkeler arası ilişkilerin insicamını sarsmış hatta sakatlamıştır.

Ekonomik büyümedeki göz kamaştırıcı artış, ihracattaki rekor yükseliş, ülkemizin girdaptan kurtulduğuna işarettir. Bu kapsamda CHP fırsatçıdır. Erken seçimden başka söyleyeceği bir şey bulunmayan zillet ittifakının ana ve yan ortakları, Türkiye aleyhine planlı bir hareketlenme içindedir. Türk Milleti bu iğrenç gelişmeleri yakından izlemektedir. Dövizin fiyatı serbest piyasa şartlarında oluşurken zilletin ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir. Terörist Demirtaş’ın Kılıçdaroğlu’nun helalleşme pasını alarak iç barış için beyan etmesi kimin iş birliğinde olduğunu göstermiştir.

“TÜRKİYE, DÖVİZ SABOTAJLARINA YENİLMEYECEKTİR”

Cumhuriyet tarihinde böyle bir eziklik ve erdemsizlik hiç görülmemiştir. Kılıçdaroğlu’nun partisinin olağanüstü MYK toplantısından sonra yaptığı kokuşmuş açıklamanın referansı HDP’dir, Demirtaş’tır, PKK örgütüdür. Onların dikte ettiği ne varsa sahiplenerek sahaya inmeye karar vermiştir.

Müfteri Kılıçdaroğlu, asıl kaosu kendi partisinde yaşadığını görmeyecek kadar körleşmiştir. Türkiye döviz sabotajlarına yenilmeyecektir, terör örgütlerine pes etmeyecektir. Faiz lobisine eğilmeyecektir. Türkiye hayat pahalılığına boyun eğmeyecektir. Cumhur İttifakı alayını göğüslemeye yeminlidir.

“DEMOKRASİ SOKAKTA DEĞİL MİLLETİMİZİN İRADESİNDEDİR”

Sokaklara inerek hükümeti istifa ettirmeye isteyenlere asla izin, icazet verilmeyecektir. Demokrasi sokakta değil, milletimizin iradesindedir, sandığın içindedir. Türkiye sokakta bulunmamış, zillet ittifakına bırakılmayacaktır. Darbe teşebbüsü ile yapamadıklarını dövizle başaramayacaklardır. Kılıçdaroğlu ve terörist yandaşlarının erken seçim sözleri sonuçsuzdur.

Dostluklarını, kaynaşmalarına devam etmelerinde yarar var. Görüşmede zarar yok, herkes her yerde görüşebilir. Mitinglerle seçime doğru gitmek istiyorlarsa, geçmişte MHP de 9 bölgede anlamlı mitingleri olmuştur, seçim için değil, huzur içindir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Bahçeli: “Demokrasi sokakta değil, milletimizin iradesindedir”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir