Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş konuştu! Sözleri 40 bin mağduru çileden çıkaracak

40 bin kişiden para toplayıp sırra kadem basan Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş’ın mağdur ettiği insanlar, dün firmanın önüne gidip isyan bayrağı açtı. Dolandırıldıklarını anlattı. İddiaların hedefindeki Süleyman Kocabaş da ilk defa açıklama yaptı.

featured

Çiftlik Bank benzeri yapılara bir yenisi daha eklendi… Deterjan Pazarı, vurgunun yeni ismiydi… Ankara’nın Kahramankazan ilçesine kurulan fabrikanın çalışma sistemi ise şöyleydi; İddialara göre firmanın sahibi Süleyman Kocabaş, üyelere hammadde verip ‘banyo topu’ yapmalarını istedi.

40 BİN ÜYE…

Karşılığında ise hammadde için aldığı paranın 3 katını vereceğini söyledi. Bu yöntem sayesinde; 40 bin kişiyi sisteme dahil etti. Uzun süredir paralarını alamayan şirket üyeleri ise dün fabrikanın önüne gidip isyan etti.

‘BEN BİR EŞEKLİK ETTİM’

Mağdurlardan birisi, “Ben bir eşeklik ettim, güvendim bu işe girdim. Her şeyimi yatırdım. Parmağımızdaki yüzüklere kadar sattım. Geldim Süleyman Bey’le konuştum, oturdum, ağladım önünde ‘Sözüm söz, yarın paran elinde’ dedi Süleyman Bey. 1 hafta sonra geldim konuşmak için, param yatmadı.

‘AYAKTA KARŞILIYORDU ŞİMDİ İNSAN YERİNE KOYMUYOR’

Korumalarından biri ‘Bugün söz paran yatacak kardeşim, Süleyman Bey kesin talimat verdi’ dedi. Yapmayın Süleyman Bey, size söylüyorum. Buradan size sesleniyorum, birazcık merhametiniz varsa çıkın açıklama yapın. Ben elimde poşet dolusu parayla geldim buraya, ayakta karşılıyorlardı. Şimdi kimse insan yerine koymuyor bizi. Bu kadar insan buraya kavga çıkarmaya gelmedi” dedi.

SÜLEYMAN KOCABAŞ: MANTIKLI OLUN

Sırra kadem basan firmanın sahibi Süleyman Kocabaş ise sosyal medyadan şirket üyelerine seslendi. Suçlamaları reddeden Kocabaş, bir de üyeleri tehdit edip akıl verdi.

‘ŞİRKET KAPANIRSA…’

Kocabaş, şunları söyledi: Herkes oyuna geliyor. Belirli bir grup, 100 kişiyi organize edip halkı dolandırdığımızı söylüyor. Bunu yaptığımızı düşünelim.

Şirket kapanırsa ödeme yapamayacağımı düşünmenizi istiyorum. Bizimle çalışan herkesi mantıklı olamaya davet ediyorum.

‘KAYNAKLARIMIZ KESİLDİ’

Ödemenin gecikmesinin ana sebebi; iki aydır bu olaylar yüzünden iş yapamamak.

Aynı zamanda finansal olarak organize etmiş olduğum nakit döngüsünü yapamamaktan kaynaklı.

Ben bir firma ile anlaşma yaptım. Ama bu olaylar yüzünden iptal edildi. Bu olaylar sürdükçe işimi yapamıyorum.

Yarın işe başlayacağım. Ödemeleri yakın zamanda yapamam.

Çünkü para kaynaklarımız kesildi. Hiçbir banka bizimle çalışmak istemedi. Ben yeniden satış moduna döneceğim.

Herkes bekleyecek. Beklemeyenler için yapacağım bir şey yok. Ödemelerle ilgili 3 aylık bir süreç istiyoruz. Kendi çalıştığınız şirketi kapattırırsanız bir daha onu almanız mümkün olur mu?

Mantıklı davranalım. Herkes kendinde hata arasın. Ben kredi çektim ödeme yapamıyorum diyorlar. Ben mi kredi al dedim.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir