'Banyo topu' skandalı ile gündeme gelen Deterjan Pazarı firmasına soruşturma! Çok sayıda gözaltı var

Yüzlerce kişiyi dolandırdığı iddia edilen Deterjan Pazarı firmasının sahibi Süleyman Kocabaş hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 8 kişi gözaltına alındı.

featured

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde faaliyet gösteren ‘Deterjan Pazarı’ firması, birçok vatandaşı mağdur etti. Banyo topu yapmaları için ham madde sattığı kişilere ürünlerini 3 katı fiyatla geri alma vaadinde bulunan, ünlü oyuncularla reklam çekimi yaparak tanıtım yapan firma, internet sitesi üzerinden de müşteri bulup satış yaptı.

Firma, bir süre taahhütlerini yerine getiremedi, internet sitesi kapandı. Firmanın sahibi olan Süleyman Kocabaş’ın ise ortadan kaybolduğu, yaklaşık 40 bin kişinin toplam 500 milyon TL civarında dolandırıldığı ileri sürüldü.

Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş konuştu! Sözleri 40 bin mağduru çileden çıkaracak

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

DHA’nın haberine göre; sisteme üye olan yaklaşık 200 kişi dün, ilçede bulunan firmaya ait fabrika önünde toplandı. Vatandaşlar, 2 aydır firmaya sattıkları ürünlerin parasını alamadıklarını söyledi.

Çok sayıda kişinin başvurusu üzerine savcılık, Süleyman Kocabaş hakkında soruşturma başlattı.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Süleyman Kocabaş ve 7 yöneticisi, savcılığın başlattığı dolandırıcılık soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Polis ekipleri, gözaltına alınan toplam 8 kişiye ait 10 ev ve firmaya ait 4 iş yerinde arama başlattı.

Ekipler tarafından yapılan incelemede, “Deterjan Pazarı” isimli firma üzerinden sisteme dahil olan kişilere banyo topu yapmak üzere hammadde teslim edildiği, ürünün tamamlanma aşamasında 3 kat ödeme yapılacağının vadedildiği belirlendi. Ürünlerin, fabrikada atıl halde olduğu belirlendi

Sisteme dahil olan kişilere hak edişlerini ödeme sürecinde tıkanmalar yaşandığı ve sistemin çöktüğü tespit edildi. Çalışma kapsamında 10 binin üzerinde mağdurdan 100 milyon lira üzerinde para toplandığı ve yapılan ürünlerin fabrikada atıl halde olduğu belirlendi. Ayrıca firmanın son dönemlerde ürün satışı yapmadığı öğrenildi.

Akademisyen Aylin Sözer’in katili Kemal Ayyıldız, mahkemede ifade değiştirdi! “Çocuklarımı korumak için her şeyi üstlendim”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir