Denizli Odak Hastanesi’nde skandal! Depremzede aileden para aldılar

Kahramanmaraş’taki depremin ardından Denizli’ye gelen 3 kişilik aile, tedavi gördükleri özel hastaneden ücret talebi gelince neye uğradığını şaşırdı. Özel hastanenin depremzededen ücret talep etmesi sosyal medyada büyük tepki çekti.

featured

Türkiye’nin 10 ilini yıkıma uğratan büyük felaket sonrası Türkiye depremzedeler için tek yürek oldu. Yaşanan afetin ardından Enes S., eşi ve çocuğuyla beraber Denizli’ye geldi. Burada Özel Odak Hastanesi’ne giderek hasta olan ailesini tedavi ettirmek isteyen Enes S., ücret talep edilmesinin ardından neye uğradığını şaşırdı.

Benzer Haberler
pelit-taspinar-ceza
Kahramanmaraş’ta depremzedelere 1 çorbayı 70 liraya satan Pelit Taşpınar Tesisleri’ne 1 milyon 860 bin TL ceza
meral-aksener-malatya
Malatyalı depremzedeler, enkazda siyaset yapan Meral Akşener’i böyle kovdu
tugba-ozay
Tuğba Özay’dan şok iddia: ‘Mersin’de 2 otel depremzedelerden 5 Saat için 950 TL istemiş’

Paranın bir kısmını ödedikten sonra tedavi olmaktan vazgeçen depremzede aile, başka bir hastaneye giderek tedavi oldu. Olay sosyal medyada büyük tepki çekti. Konunun duyulmasıyla birlikte hastane yönetimi geri adım atarak ücreti geri ödedi.

DUYULUNCA PARAYI İADE ETTİLER

Enes S., “Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle kalacak yerimiz olmadığı için teyzemlere geldim ama eşim ve çocuğum hastaydı. Özel hastaneye geldim eşim ve 15 aylık bebeğimi muayene ettirmek için girişi yaptırdım 200 TL ücret alındı. Muayene ettirdim eşimi ve 15 aylık bebeğimi, doktor muayenesi sonucunda giriş yaptır dediler, 800 TL ücret istendi. Kahramanmaraş’tan geldiğimi, depremzede olduğumu söyledim ama dinlemediler beni. Başka hastaneye gittim. Konunun duyulması ardından istemesem de paramı geri attılar” dedi.

ERTEM ŞENER DUYURDU

Sosyal medyada yankı uyandıran olay sonrası yorumcu Ertem Şener, “Denizli’de hastane yetkilileri aradı. Depremzede Enes Bey’den ücret alınması konusunda, “Gece kontrolümüz dışında yaşanan bu olaydan dolayı çok üzgünüz. Depremzede kardeşimize hemen parası iade edildi. Hassasiyetimiz nettir. Kapımız depremzedelere sonuna kadar açık” paylaşımında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir