Cumhurbaşkanı Erdoğan Üçlü Zirve’de konuştu: Teröristleri Suriye’den söküp atacağız

Türkiye-İran-Rusya üçlü zirve toplantısının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye'den söküp atmakta kararlıyız." dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İran-Rusya üçlü zirve toplantısının açılışında konuştu.

“Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyız.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“TERÖRİSTLERİN SIĞINDIĞI LİMANLARI TEMİZLEMENİN VAKTİ ÇOKTAN GELDİ”

“Astana garantörleri olarak Rusya Federasyonu ve İran’dan beklentimiz, bu mücadelede Türkiye’ye destek olmalarıdır. Bölgemizin geleceğinde bölücü teröre ve uzantılarına yer olmadığının kesin olarak anlaşılması gerekiyor. Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gönüllü, güvenli ve onurlu geri dönüşleri de Astana sürecinin önemli gündem maddelerinden biridir. Tel Rıfat ve Münbiç terör yatağı haline dönüşmüştür. Terör örgütünün sığındığı bu limanları temizlemenin vakti esasen çoktan gelmiştir. Önümüzdeki dönemde de eli kanlı terör örgütlerine yönelik tavizsiz mücadelemizi sürdüreceğiz. Anayasa Komitesinin başarısızlığı Astana sürecinin başarısızlığı olarak görülmektedir. Komitenin hızla somut sonuçlar elde etmesi temin edilmeli.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Değerli dostum Putin’in müteakip zirvemize ev sahipliği yapma teklifini memnuniyetle karşılıyorum.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir