Bakan açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası indirim listesi belli oldu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'fiyatları indirin' talimatının ardından Tarım Bakanı Vahit Kirişci, Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin yapacağı indirim listesini paylaştı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Tarım kredi kooperatifleri kâr amaçlı kurulmadı, fiyatları düşürün” talimatının ardından Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den indirim açıklaması geldi. Bakan Kirişci indirim yapılacak ürünleri tek tek sıraladı.

BAKAN KİRİŞCİ AÇIKLADI: İŞTE TARIM KREDİ İNDİRİM LİSTESİ

Bakan Kirişci, “Tarım Kredi Kooperatifi zincir marketlerinde yapacağımız indirim, çok yakında gerçekleşecek. 3 ya da 5 gün içinde fiyat indirimlerini uygulamaya başlayacağız. Tüm ürünlerde neredeyse başa baş yani kar marjı çok düşük tutacak şekilde fiyat belirleniyor. Çünkü bu zincir marketlerde kâr marjı düşük biliyorsunuz ki. Ama belli ürünler var ki bunlar zaruri olan ürünler; un, yağ, şeker, et gibi… Onlarda hatırı sayılır bir indirime gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı vermişti! Ucuz et satışı için tarih belli oldu

Tarım Kredi Marketlerinin yetersizliği konusunda Bakan Kirişci, “Şu an bin 300 tane Tarım Kredi Kooperatif marketi var. Bu marketlerin sayısını artırmakta ilgili çalışma devam ediyor. Hâlihazırda açılmayı bekleyenler de var. Ama şimdilik bin 300 marketi dikkate alarak çalışıyoruz.” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir