Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Scholz ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Olaf Scholz'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Scholz, resmi ziyarette bulunmak üzere Ankara’ya geldi. Scholz, Esenboğa Havalimanı’nda törenle karşılandıktan sonra Anıtkabir’e geçti.

Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine gelen Scholz, çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu.

Anitkabir

Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren Scholz, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, “Modern Türkiye’nin kurucusu büyük Avrupalı devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e derin saygıyla. Bu gibi zor dönemlerde Türk ve Alman halkları arasındaki bağlılık özel bir değere sahip” yazdı.

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Scholz, ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Scholz’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı. Karşılama töreninde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı.

Scholz, tören kıtasını “Merhaba asker” diyerek selamladı. Heyetlerini birbirine sunan Erdoğan ve Scholz, Türkiye ve Almanya bayrakları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Scholz ile bir araya geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.