Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da konuştu: Küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yok!

Adana'da düzenlenen 'Bir Gençlik Şöleni' programında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana’da yaptığı konuşmada “Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur” ifadelerini kullandı.

Adana’da düzenlenen ‘Bir Gençlik Şöleni’ programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“ARAMIZA KİMSENİN GİRMESİNE İZİN VERMEDİK”

81 vilayetin tamamındaki gençleri gönülden selamlıyorum. Bugün Adana bir başka coşkulu. Sizler, bugün görüyorum ki kabınıza sığmıyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tarımın, bereketin şehri Adana’yı biz bir başka seviyoruz. Hep en ön safta olan vatansever vatandaşlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan muhabbetimizi daim eylesin. Son 20 yılda aramıza kimsenin girmesine izin vermedik. Başbakanlığımızdan itibaren sadece sıkıntıları değil mutluluğunu da paylaştık. Hasret giderdik, ahdimizi yeniledik. Sandıktan çıkan netice ne olursa olsun, ayrım yapmadan şehirlerimize hizmet götürdük. Biz bu millete aşığız. Ve aşık olduğumuz için dağları delerek bu yolda devam ediyoruz. Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına dahil etmek isterken, biz buradan kardeşlik mesajları veriyoruz.

“KÜRESEL GÜÇLERİN HESAPLARINA PEŞKEŞ ÇEKİLECEK EVLADIMIZ YOKTUR”

Birileri nefret diliyle konuşurken, biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız. Bugün buraya sadece kucaklaşmaya gelmedik. Bayat senaryolarla ülkemizi bölmeye çalışanlara net mesaj vermeye geldik. Türkiye’nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını aktarmaya geldik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. emperyalistlere taşeronluk yapanların kirli ellerine bırakmayacağız. İstiklal ve istikbalimize leke sürdürmeyeceğiz. Son 20 yılda olduğu gibi 2023’e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz. Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkesi, Arnavutuyla 85 milyonun her bir ferdi bizim kardeşimizdir. Siyasi tercihi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin hepsi bizim evladımızdır. Türkiye’nin gençleri buradaki tavırlarıyla malum çevrelere hak ettiği cevabı verecek. Ülkemizi cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın gıptayla baktığı bir yer haline getirebilmek için gençlerimizin kucaklaşmasına ihtiyacımız var. Bizi ayırmaya çalışanlara karşı her zaman diri olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da konuştu: Küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yok!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.