Cübbeli Ahmet Hoca’dan dini değerlere hakaret eden Sezen Aksu’ya sert sözler

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından Sezen Aksu'nun yeni şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva için söylediği sözleri eleştirdi.

Sezen Aksu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sezen Aksu‘nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ isimli yeni şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva’dan ‘cahil’ diye bahsetmesine tepki gösteren Ahmet Mahmut Ünlü, Sezen Aksu’nun gözde sanatçı olarak görülmesine dikkat çekerek toplumu eleştirdi.

YENİ ŞARKISINDA DİNİ DEĞERLERE HAKARET ETTİ

Sezen Aksu’nun 2022 yılı Ocak ayında çekimlerini tamamlayıp yayınladığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı video klibinde, ilk Peygamber Hz. Adem (a.s) ile Hz. Havva’ya yönelik söylediği; “Binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete, Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” ifadelerine sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sezen Aksu’nun son şarkısı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ta dini değerlere hakaret mi var?

 

SEZEN AKSU’YA SERT SÖZLER

Cübbeli Ahmet Hoca Sezen Aksu’nun şarkısı için şunları söyledi:

Beşerin ilk babası ve ilk peygamber Âdem Aleyhisselâm ve eşi Havvâ Vâlidemize câhil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allâh-u Teâlâ’nın: “Allah Âdem’e bütün isimleri (dilleri ve ilimleri) öğretti” buyruğunu bilmeyecek derecede echeller bugün toplumun en meşhûr ve gözde sanatçısı olarak kabûl ediliyorsa artık Allâh-u Teâlâ’nın bu toplumdan râzı olup olmadığını anlamak için bu kıstâs yeterlidir.

Cübbeli Ahmet Hoca’dan dini değerlere hakaret eden Sezen Aksu’ya sert sözler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.