CHP’nin yüzde 62 oy aldığı Çiğli’de sokaklar çöplüğe döndü!

31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde İzmir'in Çiğli ilçesinde yüzde 62,08 oy alan CHP’li belediye ile işçiler arasındaki toplu sözleşmede anlaşmazlık sebebiyle 829 çalışanın greve gitmesi ile birlikte sokaklar çöplüğe doldu.

featured

Çiğli Belediyesi şirketi Çibel AŞ ile Genel-İş İzmir 8 No’lu Şube arasında süren toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler greve çıktı.

İşçilerin greve gitmesi sonrası Çiğli’de çöp dağları oluşmaya başladı. Vatandaşlar durumdan şikayetçi.

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI: SİYASİ OYUNLAR İÇİNDE OLANLARI BİLİYORUZ

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 829 işçinin greve gitmesine ilişkin bir açıklama yaparak, önerilen teklifleri paylaştı.

“Çiğli emekçisinin haklı taleplerini fırsata çevirip, siyasi oyunlar içinde olanları da biliyoruz.” diyen Gümrükçü, sendikanın teklifleri kabul etmediğini anlatarak, “Aynı sendika, daha dün İzmir’de bir başka belediyede ikinci yıl için yüzde 20 zam oranına imza atarken, Çiğli’de enflasyonu dahi kabul etmeyerek grev yolunu seçmiş, ikinci yılda anlaşma sağlanamaması üzerine sözleşmenin 1 yıllık yapılması önerisini de reddederek tüm seçenekleri kapatmış, hiçbir farklı seçenek ve öneriyi de kabul etmeyeceğini belirtmiştir. Bu karar düşündürücüdür.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir