CHP’liler, Albay Ali Tatar’ın mezarında türkü söylediler! Kılıçdaroğlu da katili ile kucaklaşmıştı…

CHP yönetiminin ikiyüzlü siyaset anlayışı devam ediyor. 12 yıl önce bugün FETÖ’nün attığı iftiraya dayanamayıp intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın mezarı başında CHP'li vekiller türkü söylerken akıllara Kılıçdaroğlu ile Ahmet Altan'ın kucaklaştığı o sahne geldi.

featured

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan biri emekli, iki amirale yönelik suikast iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkartılan Deniz Yarbay Ali Tatar, Beylerbeyi’nde kaldığı askeri lojmanda tabancayla 2009 yılında intihar etmişti.

CHP’NİN ALİ TATAR İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Albay Ali Tatar 12 yıl önce bugün FETÖ’nün attığı iftiraya dayanamayıp intihar etmişti. Tetiği ise gazeteci kılığında Ahmet Altan ve Yasemin Çongar, FETÖ’nün finanse ettiği TARAF isimli paçavra ile çekmişti.

Bugün CHP’li Özgür Özel, Ali Mahir Başarır ve Canan Kaftancıoğlu Ali Tatar’ın mezarı başında türkü söylerken akıllara Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ahmet Altan’a sarıldığı o sahne geldi.

 

 

ALİ TATAR KİMDİR?

Ali Tatar 1967 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve liseyi Ankara Keçiören’de okuyan Ali Tatar, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Ali Tatar, burada master yaptı. Ali Tatar, 1989 da açılan sınavı kazanarak eğitim uzmanı olarak teğmen rütbesiyle Deniz Kuvvetlerine katıldı.

Deniz Kuvvetleri bünyesindeki astsubay hazırlama okulu Ali Tatar’ın ilk görev yeri oldu. Tayin olduğu Karamürsel Egitim Komutanlığında eğitim plan program şube müdürlüğü yaptı. Ali Tatar, Deniz lisesi ve Deniz Harp Okulu Öğretim Başkanlığı bünyesinde kısım amirliği ile şube müdürlüğü yaptı.

Son görev yeri olan Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığında, Okullar Eğitim Yönetim Şube başkanlığı yapmaktaydı. Görevleri devam ederken karşın yüksek lisans ve doktora yaptı. Ali Tatar, görev yaptığı birliklerde birçok başarı belgesi ve takdirname ile ödüllendirilmiştir.

5 Aralık 2009’da “Amirallere Suikast” soruşturması kapsamında tutuklanan ve 10 gün sonra tahliye edilen Yarbay Ali Tatar hakkında 3 gün sonra tekrar tutuklama kararı çıkarıldı. Tekrar cezaevine girmek istemeyen Tatar, bir veda mektubu bırakarak 2009 yılında intihar etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir