CHP’li Seyhan Belediyesi PKK’nın ‘merkez üssü’ olmuş

CHP'li belediyelerde ortaya çıkan PKK yapılanmasında Adana'nın Seyhan Belediyesi'nde ortaya çıkan detaylar kan dondurdu.

featured

Adana’da CHP’li Seyhan Belediyesi’ne yönelik terör soruşturmasında iddianame tamamlandı: “Belediye hizmet binası, terör örgütü PKK’nın eylemleri için merkez üs olarak kullanıldı.” Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, 28 Haziran’da gözaltına alınan CHP’li Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk’un da aralarında olduğu 29 sanık hakkında 15’er yıla kadar hapis talep edildi.

15-20 YIL HAPİS TALEPLERİ

Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Buyruk, KCK/TDÖ sözcüsü Irmak, HDP İl Başkanı Karakış’ın da aralarında bulunduğu 27 sanık için “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 15’er yıla kadar hapis talep edilen iddianamede, HDP İl Başkan Yardımcısı Kaya’nın “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “terör örgütü propagandası yapma” suçlarından, örgütün sözde Çukurova bölge sorumlusu Saruhan’ın da “silahlı terör örgütüne üye olma”, “kanuna aykırı gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme ve bunların hareketlerine katılma” ve “trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçlarından 20’şer yıla kadar hapsi istendi.

REFERANSI PKK ŞÜPHELİSİ

Sanıklardan üçünün konuşma kayıtlarına göre Funda Buyruk’un PKK üyeliğinden hakkında adli işlem yapılan M.H.Y’nin referansıyla Seyhan Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildiği bilgisine yer verilen iddianamede, Seyhan Belediyesine ait Gülbahçesi Mahallesi semt pazarı yanına yapılan ek hizmet binasının 3. katını Funda Buyruk’un “başkan yardımcılığı” yetkilerini kullanarak Binevş Kültür ve Sanat Derneğine tahsis ettiği bildirildi.

Burada örgüte müzahir gençliğin tespiti ve onları kırsal alana kazandırmanın amaçlandığı, legal görünümlü bu derneğin sözde kültür ve sanat faaliyetleri adı altında sokak eylemlerini tekrar hareket geçirme amacıyla genç kitleyi bir araya getirme, ideolojik eğitim verme ve sokak eylemlerine yönlendirme faaliyetlerinde “merkez üs” olarak kullanıldığı, tüm faaliyetlerin de Mehmet Saruhan’a iletildiği iddianamede anlatıldı.

‘DEĞER AİLELERİNE’ ÖNCELİK

Funda Buyruk’un, sözde PKK sekreteryasına bağlı KCK/TDÖ’nün 5’li yürütmesi altında bulunan siyasi alan yapılanması sözcülüğü yerel yönetimler alanında faaliyet gösterdiği, dernekte Mehmet Saruhan ile örgütsel görüşmeler yaptığı, belediyenin imkanlarını örgüte müzahir derneğe malzeme temini için kullandığı, PKK’nın “değer aileleri”nin belediye bünyesinde çalıştırılması için kendisine iletilen listelere öncelik verdiği iddianamede yer aldı.

Benzer Haberler
chpli-belediyeler-pkk
CHP’li belediyeler PKK istihdam bürosuna mı dönüştü? Mersin, İstanbul, İzmir…
0x0-mersinde-pkkkckya-yonelik-operasyon-10-supheli-icin-operasyon-baslatildi-1663218627227
CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına PKK operasyonu!
tunç-soyer-mustafa-demir
CHP’li İzmir Belediyesine terör operasyonu! PKK yöneticisi Mustafa Demir saklandığı evde yakalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir