CHP’de 650 milyon TL krizi! CHP’nin istifa eden avukatı Mustafa Kemal Çiçek’ten zehir zemberek istifa mektubu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP tüzel kişiliğinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, parti üyeliği ve görevlerinden istifa etti. Çiçek, istifa mektubunda CHP’ye zehir zemberek ifadelerle eleştirilerde bulundu. Medyaya ödenen paranın (650 milyon TL) hesabını sordu.

“650 milyonu kime verdiniz?”

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, çıkara dayalı bir yapı kurulduğunu belirten Çiçek, şunları söyledi: “Sayın Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı kampanyasında, yurttaşlarımızın kısıtlı bütçelerinden bağışları ile toplanan ve kampanyanın neticelenmesi sonrasında, YSK’ya tüm harcamaların, kuruşu kuruşuna hesabının verilmesine rağmen, ahlaksızca ve mesnetsizce servis edilmek sureti ile menfaat sağladığı yönünde el altından fısıltılar çıkarılırken, son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir.

İmtiyazlı birilerinin yüksek maaşlar ile danışmanlıklara getirilmesi; yüksek maaşlı personel transferi yapılması; sadece sosyal medya belediyeciliği yapanlardan fayda gelmesi mümkün değildir.”

Mustafa Kemal Çiçek’ten zehir zemberek mektup

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, o istifa dilekçesinin detaylarını anlattı. Yiğitel, “İstifa mektubu zehir zemberek. Parti kaynaklarının çarçur edildiği, CHP’nin özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’yi yönetimini destekleten bir takım medya organlarına bu paraların dağıtıldığını söylüyor. Bir takım anket firmalarına sırf CHP’yi önde göstermek için kaynak aktarıldığını söylüyor. Bu miktarın da 650 milyon TL olduğunu söylüyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’den dava

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tüzel kişiliğinin avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, parti üyeliği ve görevlerinden istifa etti. Çiçek bugün bir gazeteye yaptığı açıklamada, CHP’ye yönelik çeşitli iddialarda bulundu.

CHP İletişim Koordinatörlüğü, avukat Çiçek’in iddialarını “iftira” olarak nitelendirdi ve suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

CHP’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğinin avukatlığını yapan Avukat Mustafa Kemal Çiçek, bugün bir gazeteye yaptığı açıklamalarla partimize yönelik iftiralarda bulunmuştur.

Suç kapsamlı bu açıklamalarla ilgili olarak;

1- İftira ve Avukatlık Görevini Kötüye Kullanma suçlarından işlem yapılmak üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır.

2- Avukatlık mesleğiyle bağdaşmayan tutum ve davranışlarından ötürü, Ankara Barosu Başkanlığı’na başvuru yapılarak, hakkında disiplin işlemi başlatılması sağlanacaktır.

3- Tamamen yalan ve iftira kapsamlı açıklaması nedeniyle de hakkında ayrıca tazminat davası açılacaktır.”

CHP’de 650 milyon TL krizi! CHP’nin istifa eden avukatı Mustafa Kemal Çiçek’ten zehir zemberek istifa mektubu…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.