CHP yandaşı gazeteci Özlem Gürses’ten itiraf: Bürokratlar AK Parti’nin projelerini muhalefete sızdırıyor

CHP'ye yakınlığıyla tanınan gazeteci Özlem Gürses, itiraf niteliğinde açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlardan bilgi aldığını ve AK Parti'nin hayata geçireceği projeleri önceden öğrendiğini ifade eden Gürses, "Bürokrasiden CHP’ye ve altılı masaya bilgi geliyor. İktidar bu adımları atmadan muhalefet önceden öğreniyor. KYK borçlarının silinmesi ve ÖTV gelişmeleri buna örnek" dedi.

featured

Gazeteci Özlem Gürses, muhalefete iktidarın çalışmalarıyla ilgili içerden bilgi geldiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, iktidarın çalışmalarını sürdürdüğü projeleri sahiplenerek, “Ben söyledim, yaptılar” imasında bulunuyordu.

CHP’YE YAKIN GAZETECİDEN İTİRAF GİBİ SÖZLER

Kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan gelişmelere ilişkin YouTube hesabında değerlendirme yapan, CHP’ye yakınlığıyla tanınan gazeteci Özlem Gürses, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

“MUHALEFET HÜKÜMETİN HAMLELERİNE İLİŞKİN İÇERİDEN BİLGİ ALIYOR”

Muhalefetin hükümetin hamlelerine ilişkin içeriden bilgi aldığını söyleyen Gürses, “Bunu da başaran Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiye yönelik çağrıları oldu. Eğer seçimde iktidar değişirse, bunu başarabilirlerse eğer, olur olmaz bilmiyorum ama kararnamelerin, sözleşmelerin altına imza atan bürokratlar hakkında işlem yapacağını söyledi Kılıçdaroğlu” diye konuştu.

Özlem Gürses, Mansur Yavaş’ın önünde böyle eğildi! ‘Yalakalığın kitabını yazarlar!’

“MUHALEFET İKTİDAR ADIM ATMADAN ÖNCEDEN ÖĞRENİYOR”

CHP liderinin, söz konusu adımların tweetlerini atarak ya da video çekerek dile getirip ‘tarihe geçtiğini’ ifade eden Gürses, “Dolayısıyla bürokrasiden CHP’ye ve altılı masaya bilgi geliyor. Seçim ekonomisine geçti iktidar, kesenin ağzı açıldı. Bir takım kesimlere iyileştirici tedbirler alınmaya çalışıyor. İktidar bu adımları atmadan muhalefet önceden öğreniyor.” ifadelerini kullandı.

Muhalif gazeteci Özlem Gürses gerçeği açıkladı! İmamoğlu’nun Karadeniz gezisiyle ilgili bir skandal daha

“KYK VE ÖTV İŞİ O NEDENLE ALELACELE DİLE GETİRİLDİ”

Gelişmelere örnek olarak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ödemelerini örnek gösteren Gürses, “Örneğin CHP, KYK meselesini önceden öğrenip, sosyal medyada çalışma yaptı. KYK faizlerinin silineceğine yönelik açıklamalar yapıldı. Otomotivde bir sıkıntı olduğunu biliyorduk, iktidarın bu konudaki çalışmasını da öğrendi muhalefet o nedenle alelacele ÖTV videosu çekildi mutfakta.” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir