CHP’li Tunç Soyer’in, ‘3 yıl sonra burada yüzeceğim’ yalanı! Bostanlı sahilinin hâli içler acısı

CHP'li İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçim vaadi olarak, “Yüzülebilir Körfez” projesini açıklamıştı. Soyer'in ‘’Göreve geldikten 3 yıl sonra burada yüzeceğim' dediği Bostanlı sahili içler acısı hâlde. Bir vatandaşın çektiği görüntülerde denizlerdeki kirlilik gözler önüne serilirken, bir kaplumbağanın bu kirlilik sebebiyle öldüğü görüldü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi seçimleri öncesi verdiği “Yüzülebilir Körfez” vaadi hayal oldu. CHP’li Soyer, ” 3 yıl sonra Konak’tan Karşıyaka’ya yüzeceğim” demiş ve bunun için Körfez Dönüşümü Projesi’ni gerçekleştireceklerini söylemişti.

KİRLİLİK GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Ancak aradan geçen zamanda, Körfez’de bırakın yüzmeyi kokudan yanına yaklaşmak bile mümkün değil. Bir vatandaşın çektiği görüntülerde denizdeki kirlilik açıkça gözüküyor. Görüntülerde bir kamplumbağın da kirlilik nedeniyle öldüğü görüntülendi. Denizdeki kirliliği kayda alan vatandaş, “kokuyu tahmin edin” notunu düştü.

0X0 Soyerin Yuzulebilir Korfez Vaadi Hayal Oldu 1659355664571

3 YIL SONRA BURADA YÜZECEĞİM

Soyer, göreve gelmeden önce ” 3 yıl sonra Konak’tan Karşıyaka’ya yüzeceğim” demiş ve bunun için Körfez Dönüşümü Projesi’ni gerçekleştireceklerini söylemişti.

İzmirli depremzedelerden CHP’li Tunç Soyer’e çağrı: ‘Bizi sokağa atma’

Ancak gelinen noktada, Körfez’deki kirlilik hala devam ederken, Soyer geçtiğimiz yıl “3 yıl” sözünü değiştirerek “Görev süremin sonuna kadar Körfez’de yüzeceğim” dedi.

0X0 Soyerin Yuzulebilir Korfez Vaadi Hayal Oldu 1659355674642

Öte yandan; Köfrez kirliliğinin son bulmasında AK Parti kanadı yağmur suyu ve atık su hatlarının ayrıştırılması gerektiğini belirtirken AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “İzmir’de yağmur suyu ile kanalizasyon hattı bir arada. Bunun ayrıştırılması lazım. 5 bin kilometreye ihtiyaç var. 640 kilometresi yapılmış durumda” diyerek çalışmalarda katedilen yolu yeterli olmaması yönüyle eleştirdi.

 

CHP’li Tunç Soyer’in, ‘3 yıl sonra burada yüzeceğim’ yalanı! Bostanlı sahilinin hâli içler acısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.