CHP’li Mehmet Sevigen’den bomba ‘MİT tırları’ itirafı! FETÖ kumpasının belgesi Kılıçdaroğlu’ndan

CHP eski Genel Sekreteri ve Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, MİT tırları kumpasıyla ilgili bomba bir itirafta bulundu. Sevigen, FETÖ kumpası olan MİT tırları olayında Enis Berberoğlu'na belgeleri Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiğini açıkladı.

featured

24 TV’de Esra Elönü’nün sunumuyla ekranlara gelen, ‘Arafta Sorular’ programının bu haftaki konuğu CHP eski Genel Sekreteri ve Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen oldu. Sevigen, partisi ve MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 2017 yılında Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan ‘adelet yürüyüşü’ için, “Enis Berberoğlu için yapılmadı” diyen Sevigen, MİT tırları davasına değindi.

Sevigen, davayla ilgili belgeleri Berberoğlu’na Kılıçdaroğlu’nun verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünü Berberoğlu’nun konuşmaması için yaptığını da sözlerine ekleyen Sevigen, sözlerini şöyle sürdürdü:

MİT tırları davasında flaş karar! Süleyman Bağrıyanık ve Hamza Celepoğlu dahil 18 sanığın hapis cezaları onandı

“KILIÇDAROĞLU O YÜRÜYÜŞÜ ENİS BERBEROĞLU KONUŞMASIN DİYE YAPTI”

“(Adana’daki MİT TIR’ları belgelerini) Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi… Kemal Bey, o yürüyüşü Enis Berberoğlu hapishanede konuşmasın diye yaptı. Bülent Tezcan’a vermişti… Bülent Tezcan da götürmüş (Enis Berberoğlu’na) vermiş. Bunu bilmeyen yok ki… Ama nereden, nasıl aldınız… Bir insan kendi ülkesini şikayet eder mi?..”

Lütfü Türkkan’ın işlemediği suç kalmamış! MİT tırları davasında FETÖ tetikçiliği yaptığı belgeler…

MİT TIRLARI KUMPASI

Devlet içerisinde yuvalanan Fetullahçı teröristlerin kurduğu alçak kumpaslardan biri olan MİT TIR’ları olayında, hedef Türkiye’yi teröristlere destek veren bir ülke olarak göstermekti. Fetullahçı teröristler tarafından kurulan kumpasın ardından bazı belgeler Enis Berberoğlu tarafından Can Dündar’a servis edildiği öğrenilmişti.

Bu belgelerin Enis Berberoğlu’na da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verildiği yıllar sonra itiraf edildi. Bilindiği üzere; Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü başlatmıştı. O günlerde Kılıçdaroğlu’nun Berberoğlu’nu neden bu kadar sahiplendiği merak ediliyordu.

Gökhan Özen’e yakalama şoku! Eski kayınpederi Mehmet Sevigen’den şikâyet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir