Ceyhun Kazancı’dan Valerien Ismael, Salih ve Ghezzal açıklaması

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, Fenerbahçe derbisi öncesi açıklamalarda bulundu. Kazancı, eleştirilerin hedefindeki teknik direktör Valerien Ismael, A Milli Takım aday kadrosuna çağrılmayan Salih Uçan ve sakatlığı bulunan Rachid Ghezzal'la ilgili konuştu.

featured
service

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, Fenerbahçe derbisi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Kazancı’nın açıklamalarından öne çıkanlar:

– 7 yabancı ve 5 Türk oyuncu kadromuza kattık. 9 Türk, 9 yabancı oyuncuyla yollarımızı ayırdık. Kimileri kontratı bitti gitti, kimileri gitmek istedi, kimileri kontratı bitmeden gitmek istedi gitti. Bu oyuncuların maaşının toplamı da yaklaşık 13.5 milyon euro. Geçen seneye göre 10 milyon euro gibi bir azalma yaşandı. 23.5 milyon euro maaş yükünden kurtulduk.

– Transfer görüşmelerini çok titiz bir şekilde yaptık. Oyuncunun karakteri çok önemli. Alex Teixeira’ya parantez açmak lazım. Diğer oyuncular gitmezken Alex, başarısız olduğunu gördü ve alacaklarından feragat ederek ayrıldı.

‘TEKNİK ANLAMDA DOĞRU KARAR VERDİK’

– Kullanılmayan oyuncular, bu sezon takım bulamadı. Bir tanesi Fransa 3. Ligi’nde sadece. Teknik anlamda da verilmiş kararın çok da yanlış olmadığını gösteren bir kanıt bu.

– Önemli transferler yaptığımız kanaatindeyiz. Son maçımızı kazansaydık milli araya lider olarak girecektik. İnşallah milli aradan yoğun bir şekilde çalışacağız.

SALİH UÇAN AÇIKLAMASI

– Salih Uçan’ın Milli Takım’a çağrılmaması ile ilgili hepimizde hayal kırıklığı var. Salih de üzüldü. Bunda bir kasıt aramıyoruz, mutlaka bir teknik gerekçesi vardır. Biz hak ettiğini düşünüyorduk. Bir oyuncu Beşiktaşlı diye alınmadığı gibi bir şeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Milli Takımımız’da Beşiktaş’tan oyuncu olmaması bizi üzüyor.

Beşiktaş’tan Salih Uçan tepkisi! Milli Takım kadrosuna alınmayınca…

‘1 SENE DAHA KALABİLİRLERDİ’

– Rıdvan Yılmaz, Serdar Saatçi ve Emirhan İlkhan için Avrupa’nın erken olduğunu söyledik. Bir sene daha kalabilirlerdi. Biz zaten hayali olan oyunculara izin veririz. İnşallah çok başarılı olurlar.

‘ERSİN’İN SÖZLEŞMESİ EN KISA ZAMANDA UZAYACAK’

– Ersin Destanoğlu son derece karakterli bir oyuncu. Beşiktaş’ın evladı Ersin Destanoğlu. Hayatını Beşiktaş’a adamış Ersin Destanoğlu. Şampiyon olmuş bir kaleci Ersin Destanoğlu. Eminim ki Ersin Destanoğlu eski günlerine dönecek. Sözleşmesi en kısa zamanda uzayacak. Fakat yeni teklifler gelirse de elbette değerlendiririz.

‘VALERIEN ISMAEL’LE DEVAM EDİYORUZ’

– 7 maç oynandı. 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyetimiz var. Eleştirileri anlayamıyoruz. Oyun planı yok, domine etmeyen bir takım gibi konuşuluyoruz ama ne rakamlar bunu gösteriyor, ne de gösterdiğimiz performans. İstanbulspor maçındaki oyundan kimse tatmin olmadı. Oyun anlamında son maçı biraz kenara bırakıyorum. Karagümrük ve Sivas maçlarında çok özel sekanslar yaşadık. Sayın Valerien Ismael önderliğinde şampiyonluğu kazanacağımızı düşünüyoruz. Tamamen kenetlenmek durumdayız. Yeni bir takımız. Kısa vadede bu takım çok iyi olacak. Tek ihtiyacımız olan kenetlenmek. Taraftarımızın desteğine çok ihtiyacımız var. Hocamızla beraber devam ediyoruz.

GHEZZAL’IN DURUMU

– Ghezzal’ın sakatlık dışında hiçbir problemi yok ve sahada olmamaktan dolayı çok da rahatsız. Çok iyi bir profesyonel. Her şey planlandığı gibi giderse, yakın gelecekte kadroda olacak. Bugün de hastanede testleri var.

‘RAPORLARA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ’

– Nathan Redmond’ın sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Redmond ve biz mutlu olursak yola devam ederiz. Ancak bunları konuşmak için henüz erken. Kiralık olan futbolcularımızın satın alma opsiyonları var ancak hepsi için pazarlık yapmak istiyoruz. Oyuncular iyi performans verip, burada mutlu olurlarsa devam etmek isteriz. Daha erken, ilerleyen süreçte bize gelecek raporlara göre gerekeni yapacağız.

‘JOSEF TAKIMIN ÇOK ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN BİRİ’

– Josef bizim kaptanımız ve bu takımın çok önemli isimlerinden bir tanesi. Duygusal bir oyuncu. Sürekli konuşuyoruz. Sezon sonunda ayrılık kararından vazgeçeceğini düşünüyorum. Bu konuyu bir daha konuşmadık ama konuşacağız.

– Wout Weghorst’un eşi hamile olduğu için doktorumuzu da görüşmelere dahil ettik.

YABANCI SINIRI KONUSU

– Yabancı sınırlamasının Türk futboluna katkı sağladığını düşünmüyorum. Bu kuralı pek anlamıyorum. Benim fikrim serbest olmasından yana. Yabancı serbest bırakıldığında da ne kadar iyi futbolcuların yetiştiğini biliyoruz. Serbestliğin oyuncu gelişimini etkilediğini düşünmüyorum. Sınır, rekabeti engelliyor.

‘FENERBAHÇE DERBİSİNDEN ZAFERLE AYRILACAĞIZ’

Fenerbahçe derbisi önemli bir müsabaka. Ölüm kalım maçı gibi görülüyor ama değil. Herkesi tatmin edecek oyunla zaferle ayrılacağımızı düşünüyoruz.”

 

Ceyhun Kazancı’dan Valerien Ismael, Salih ve Ghezzal açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir