Milli sporcu Cem Bölükbaşı, 2022’de Formula 2’de yarışacak

Milli sporcu Cem Bölükbaşı, gelecek sezon Formula 2'de mücadele edeceğini açıkladı. Bölükbaşı, Formula 2'de Charouz Racing System takımında yarışacak.

Cem Bölükbaşı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli sporcu Cem Bölükbaşı, gelecek sezon Formula 2’de yarışacağını resmen duyurdu.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Cem Bölükbaşı, “Çok farklı bir döneme başlıyoruz. Bizim için çok önemli bir gün. Son 2 ayda uykularımızın kaçtığı çok oldu. Formula 2 Abu Dabi testleriyle başladı her şey. İlk defa bindiğim bir otomobil oldu. Çok hızlı bir yıl oldu. Formula 3 Asya ilk katıldığım tek koltuklu yarıştı. 3-4 senede F3’ten F2’ye çıkışlar oluyor genelde. Bizim için çok hızlı bir süreç oldu.” dedi.

Cem Bölükbaşı ayrıca “Bu sene, 2022 sezonunda FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası’na katılacağım. Resmi olarak söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Cem Bölükbaşı

“BENZİNCİDE BİLE GÖRENLER SORUYORDU”

Açıklamalarına devam eden başarılı sporcu, “Uzun zamandır bana çok soruluyordu. Benzincide bile görenler soruyordu. 1 hafta önce imzalar atıldı. Bizim için çok büyük bir adım. Formula 1 bu sezon 23 yarış olacak. 14 yarışta biz olacağız. Formula 2’nin en uzun takvimi. Çok uzun bir sezon bizi bekliyor.” diye konuştu.

Cem Bölükbaşı

“BELKİ DE SANALDAN GELİP F1 PİLOTU OLAN İLK KİŞİ OLACAĞIM”

Önemli bir seviyeye yükselmesine karşın daha her şeyin başlangıcında olduğunu belirten Bölükbaşı, “Kısa bir süre de olsa çok uzun bir yol aldık. Dijitaldeki bilinirliğim Formula 1’in de dikkatini çekti. Espor’dan gelip Formula 2’ye çıkan ilk pilot oldum. Hikaye olarak onların da ilgisini çekiyor bu. Belki de sanal dünyadan gelip tarihin ilk Formula 1 pilotu olacağım. Bu seviye çok büyük bir adım ama daha başlangıç. Daha çok başındayız. Yarışmayı seviyoruz. Çok stresli olsa da yarış haftaları çok keyifli.” dedi.

Cem Bölükbaşı

“ÇOK UZUN BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR”

Formula 2 için hazır olduğunu ifade eden milli sporcu, “Ailemin çok sesli şikayetleri olmadı, derslerime yansımadığı sürece neyi seviyorsam yapmamı söylediler. Okula gitmeden uyanıp antrenman yapıyordum. Kulaklığım takılıydı ama simülasyon çok ses çıkardığı için onlar da uyanıyordu. Formula 2 için hazırım. Fiziksel antrenmanlar çok önemli. Formula 2’de yarışıyorum ama Formula 1’e hazırlanıyormuş gibi çalışmalar yapmam lazım. Elimize bir fırsat geldi ve dünyada yalnızca 22 kişiyiz. Hepimiz Formula 1 hayali peşinde koşuyoruz. Formula 3 Asya Şampiyonası’na da katılacağım. Formula 1 lisansı için toplamam gereken lisans puanları var. Formula 2’deki sprint yarışları da sayarsak toplam 43 yarışa çıkacağım. Çok uzun bir sezon bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Cem Bölükbaşı

Menajeriyle işbirliğinin başlangıç serüvenini anlatan Cem Bölükbaşı, “Menajerim Temuçin Ünalp ile bana monitör alması için mesaj atmamla birlikte tanıştım. 3 senedir beraberiz. Bana aldığı monitör markası daha sonra bizim sponsorumuz oldu.” dedi.

“EN BÜYÜK YATIRIM SİMÜLASYONA YAPILIYOR”

Motor Sporları ve Formula 1’de simülasyonun önemine vurgu yapan başarılı pilot, “Şu anda bütün Formula 1 takımlarının ve pilotlarının en büyük yatırımları simülasyon sistemlerine oluyor. İlk ayarlar simülasyonda yapılıyor. Araçta daha az antrenman şansınız var. Cuma günü araca oturduğunuzda bütün ayarlar simülasyona göre yapılıyor. Hamilton da bu sezon bir açıklamasında; “Daha önce çok simülasyon kullanmıyordum ama bu sezon yoğunlaştım” dedi. Benim simülasyondan gelişim bu sebeple önemli. Bir pilotun simülasyonda iyi olması önem taşıyor.” diye konuştu.

Cem Bölükbaşı

EREN ÜÇLERTOPRAĞI: “CEM’E MADDİ MANEVİ DESTEK SAĞLAYACAĞIZ”

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı da yaptığı açıklamada “Cem’i tebrik ederim. Tebrik edilmesi gereken başta ailesi. Bu serüvene inanmaları, ardından Temuçin’in ve sponsorların inanması bunu gerçeğe dönüştürdü. Biz Türkiye’de çok organizasyonlar düzenledik. Başta Formula 1 olmak üzere… Ama her organizasyon sonrası içimiz buruktu, burada bir Türk olmadığı için üzülüyorduk. Cem’in yeteneğine ve ileriye dönük projeksiyonuna çok inanıyoruz. Maddi manevi destek sağlayacağız. Cem çok önemli bir yola çıkıyor, buradaki desteği kurumlar ve şirketler için sağlamalıyız. Cem’e daha fazla destek olmamız lazım. İnşallah Cem Formula 1 için emin adımlarla ilerlerken arkasından gelen genç sporcular için de bir yol olacak. En iyisini yapacağına yürekten inanıyoruz.” diye konuştu.

Formula 2’yi de Türkiye’ye getirmek istediklerini belirten Üçlertoprağı, “Son iki yıldır fırsatları değerlendirerek takvime girdik. Bu sezon takviminde yokuz ama Omicron’un etkisiyle yeniden girme şansımız olabilir bilmiyoruz. Eğer F1 gelirse F2’nin de gelmesi için üzerimize ne düşüyorsa diplomatik olarak elimizden geleni yaparız.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli sporcu Cem Bölükbaşı, 2022’de Formula 2’de yarışacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir