Tokat’ta cebindeki son parayla 2 milyon TL kazanan adam: ‘Makineye okutunca…’

Sigara almak üzere markete giren Dursun Koçyiğit, son parasıyla kazı kazan aldı. Cebindeki son 30 TL ile kazı kazan oynayan Koçyiğit, 2 milyon TL kazandı.

featured

Tokat‘ta meydana gelen olayda 49 yaşındaki Dursun Koçyiğit isimli işçi emeklisi, Cumhuriyet Meydanı’nda, şans oyunlarının oynandığı bir büfeye gitti. Cebinde son 30 lirası kalan ve buna sigara almak için büfeye giden Koçyiğit, sigara almaktan vazgeçip kazı kazan aldı. Milyonerler Kulübü adlı kazı kazan kuponlarından alan bu vatandaş, kuponu kazıyınca büyük şaşkınlık ve sevinç yaşadı.

Tokat’ta evli ve 2 çocuk babası olduğu belirtilen Dursun Koçyiğit, önceki gün akşam saatlerinde cevbinde kalan son 30 lirası ile sigara alacaktı ama son anda vazgeçti ve gözüne ilişen kazı kazan kuponlarından aldı. Kuponu alan ve kazıyan Koçyiğit, 2 milyon liralık büyük ikramiyenin kendisine çıktığını görünce büyük mutluluk yaşadı. Hemen bayiye giden ve kuponu teyit eden bu kişi, doğru olduğunu öğrenince büyük sevinç yaşadı.

Olay sonrası çok geyecanlı olduğunu söyleyen Koçyiğit, “Çarşıya bir iş için geldim. Cebimde 30 lira param vardı. ‘Bir tane 30’luk alayım, şansımı deneyeyim. Çıkarsa çıkar, çıkmaz ise şansa’ dedim. Bir de baktım 2 milyon lira ikramiye çıktı. Çok heyecanlıyım. Hemen büfe görevlisinin yanına koştum. Ben de inanamadım, o da makineye okutunca öğrendik. İkramiye ile oğluma bir iş yeri açar, evlendiririm, arabasını alırım. Babalık görevimi yaparım. Ben devamlı oynamıyordum.

“KARARSIZ KALDIM AMA…”

Arada sırada oynarım. En son cebimde 30 lira param vardı. Onunla da sigara alacaktım. Büfede oynayıp oynamama konusunda kararsız kaldım. ‘Nasipse çıkar’ dedim ve oynadım” ifadelerini kullandı.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir