Çalışanını internette karalayan patron rezaleti iddiası sosyal medyaya düştü

Bir platformda yayınlanan yazıda elemanını işten çıkartan şirketin tazminat vermemek için haksız nedenler gösterdiği öne sürüldü.

featured
service

Bir şirkete yetiştirilmek üzere alınan Kübra O. hata yaptığı iddia edilerek işten çıkarıldı. Ancak şirketin tazminatını vermemesi için çalıştığı firmalardan olumsuz dönüşler aldığı iddia edildi. Bu konu ekşi sözlükte “çalışanını internette karalayan patron rezaleti” başlığıyla gündem oldu.

İşte yaşanan olayın detayları;

H. SEO & Digital, Kübra O.’yı eğitmek, geliştirmek ve SEO sektörüne bir SEO kazandırmak için Nisan 2021 tarihinde, güvenerek ve riske girerek işe almış, kendisi eğitilemez olduğu için maddi zarara uğramıştır. Bu anti-referans mektubu, Kübra O.’nın, Nisan ayında işe alımından, Ekim 15’te işten çıkarılacakken, vicdani nedenlerle çıkarılmaması, ancak kendisinin imzaladığı tüm sözleşmeleri çiğneyerek ihbar süreci olmaksızın işten ayrılması, ve sektör içerisinde şirketimizin adını karalayıcı biçimde kullanmasının anlaşılması üzerine, kendimizi korumak adına, 10 ayrı müşterinin, 1 çalışanın ve benim görüşlerimi içererek paylaşılmaktadır.

Flaş! İşten çıkarma yasağı 30 Haziran’a kadar uzatıldı

Kübra O. anti-referans mektubunun temel amacı, SEO sektörünün kalitesini arttırmak, ve benim gibi kendi girişimini kurmanın heyecanını yaşayan dostların muhtemel zararlarını önlemektir.

Çalışanını internette karalayan patron rezaleti iddiası sosyal medyaya düştü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Tebrik ederim çok hızlısınız. Ben yazıyı okudum patron çok fazla kötülemiş. Madem bu kadar memnun değildin. Neden bir kaç ay da işten çıkartmadın. Ayrıca yazı da başka kişilerin ifadeleri de kanıt olarak verilmektedir. Paylaşım yapılan sayfa mahkeme salonu mu? Delil vs varsa bunları kişiyi mahkemeye vererek yapabilirsin.

    Cevapla