Cahit Özkan AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alındı

Geçtiğimiz hafta katıldığı YouTube yayınında yaptığı açıklamalardan sonra tartışmalara neden olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, görevden alındı.

featured

Cahit Özkan, AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alındı. Yerine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un getirilmesi bekleniyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı YouTube yayınında yaptığı açıklamalardan sonra tartışmalara neden olmuştu.

Özkan’ın açıklamalarının ardınan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise söz konusu ifadelerin partinin görüşünü yansıtmadığını ifade etti.

AK Partili Cahit Özkan: ‘Aylık kira Avrupa’da 1500, Türkiye’de 125 euro’

GÖREVDEN ALINDI

Bu ifadelerden sonra Özkan’ın görevden alınması bekleniyordu.

Beklendiği gibi oldu ve Özkan partideki görevinden alındı.

Özkan’ın yerine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un getirilmesi bekleniyor.

AÇIKLAMALARI TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU

Özkan, katıldığı programda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Benim şöyle bakmam lazım… Belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye’yle birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

AK Partili Cahit Özkan suçu kamera açısına attı: “Yatay çekimden dolayı kalabalık iç içe geçmiş yansıyor”

Ömer Çelik ise açıklamasında, “Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir.” bulunmuştu.

Özkan’ın sadece son açıklamaları değil ondan önce de birçok siyasi söylemi dikkat çekiyordu.

AK Partili Özkan’ın, TL ve Japon yeni karşılaştırması, Avrupa ve Türkiye’de kira fiyatları kıyası ve son olarak da AK Parti’nin oy oranlarına yönelik çıkışları kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir