Bütün dünya bu davayı konuşuyor! Britney Spears’tan babası hakkında şok itiraflar: “Kimsenin kölesi olmayacağım, hayatımı geri istiyorum”

featured

ABD’li şarkıcı Britney Spears, babası Jamie Spears’ın 13 yıldır süren vasiliğine ilişkin, adeta yılan hikâyesine dönen davada uzun zaman sonra ilk kez ifade verdi ve kelimenin tam anlamıyla dünya gündemine bomba gibi düştü.

90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başında altın çağını yaşayan ve albümleri milyonlar satan, tüm dünyanın tanıdığı bir çocuk yıldızdan yetişkin bir pop ikonuna dönüşen Britney Spears 2007 yılında geçirdiği bunalımın ardından saçlarını kazıtıp muhabirlere saldırmış, bu inanılmaz günlerin ardından rehabilitasyon merkezine yatırılmıştı. İşte dünyanın konuştuğu vesayet davası da o günlerde Britney’le birlikte hepimizin hayatına girdi ve 13 yıldır konuşuldu, birçok habere ve hatta bir belgesele bile konu oldu.

Mahkemede her şeyi anlattı

The Guardian’da yer alan habere göre, 2007 yılında geçirdiği psikolojik rahatsızlığın ardından finansal ve kişisel hayatının babasının kontrolünde olmasına karşı mücadele veren Britney Spears, vasiliğin görüşüleceği duruşmada mahkemeye bizzat hitap etmek istedi. Ve anlattıklarıyla kendi öz babasının (ve onunla birlikte annesinin de) hayatını nasıl bir kâbusa çevirdiğini ilk kez bu kadar açık bir şekilde dünyayla paylaştı.

39 yaşındaki yıldızın avukatları geçen yıl babası Jamie’nin vasilikten çıkartılması için Los Angeles mahkemesine yaptıkları başvuruda, şarkıcının babasından korktuğunu ve onun kontrolünde kariyerine devam edemeyeceğini öne sürmüştü. Avukatlar Britney adına verdikleri dilekçede vasilik görevinin şarkıcının menajeri Jodi Montgomery’ye verilmesini talep etti. Avukatları ayrıca Jamie Spears vasilikten alınmazsa Britney’nin müziği bırakacağını da öne sürdü.

Kızının servetini yönetmek için her ay ödeme alıyor

Dün görülen duruşmada Britney Spears 13 yıldır içinde yaşadığı cehennemi tüm detaylarıyla anlatırken babası tarafından zorla ağır ilaçlar kullanmaya zorlandığını, daha çok para kazanması için istemese de çok yoğun şekilde çalıştırıldığını, bu koşullarda kazandığı paranın başta babası Jamie Spears tarafından sömürüldüğünü, bu koşulların ancak seks işçileri için uygulandığını dünyaya haykırdı.

Britney Spears’ın 68 yaşındaki babası Jamie Spears kızının 60 milyon dolarlık servetini yönetmek için her ay 16 bin dolar ödeme alırken yıllar boyunca öz kızının yaşadığı acılar konusunda suskun, tepkisiz ve umursamaz bir tavır içinde olmaktan hiç beis duymadı. Zira Britney’nin verdiği duygusal ifade tüm acılarının kaynağında Jamie Spears’ın olduğunu su götürmez şekilde kanıtlamış oldu…

Telefonla katıldığı duruşmada ifade verirken duygularına engel olamayan ve çok hızlı konuştuğu için sık sık hakim tarafından durdurulan Britney yaşadıklarının ne derece ağır bir taciz olduğunu yıllardır anlamakta zorlandığını, anladığında ise kendisine kimsenin inanmayacağını düşündüğü için çaresizce suskun kaldığını söylerken yaptığı şoke eden itiraf mahkeme salonunun buz kesmesine sebep oldu.

“Daha fazla doğurmamı istemiyorlar”

Britney Spears vasisi olan babası tarafından gebeliği önleyici rahim içi araç kullanmaya zorlandığını ve çocuk sahibi olmasına izin verilmediğini itiraf etti.

Spears, “Kademeli olarak ilerlemek istiyorum. Evlenip bir bebek sahibi olabilmek istiyorum. Ancak şu anki vasiliğe göre evlenemeyeceğim ya da bebek sahibi olamayacağım söylendi. Yeni bir bebek sahibi olabilmek için spirali çıkarmak istedim, ancak bu sözde ekip doktora gitmeme izin vermiyor çünkü daha fazla doğurmamı istemiyorlar. Yani temel olarak bu sistem bana yarardan çok zarar veriyor. Bir hayatım olmasını hak ediyorum. Hayatım boyunca çalıştım” dedi.

“Mutlu değilim”

Şoke eden açıklamalarda bulunan Spears, “Kendi kızına yüzde 100 zarar vermek için sahip olduğu kontrol, babam o kontrolü sevdi. Yalan söyledim ve tüm dünyaya iyi olduğumu ve mutlu olduğumu söyledim. Bu bir yalandı. Bunu yeterince söylersem, inkar ettiğim için mutlu olabilirim diye düşündüm. Şoktaydım. Travma geçirdim. Ama şimdi ben size doğruyu söylüyorum: Mutlu değilim” diyerek devam etti.

“Sadece hayatımı geri istiyorum 13 yıl oldu ve bu yetti artık. Tek istediğim, bunun sona ermesi için paramın kontrolüne sahip olmak” diyen Spears hakime, “Dürüst olmak gerekirse aileme dava açmak istiyorum. Bunu bu kadar uzun süre içimde tutmamı sağlayarak bana neden bunu yaptıklarını duymak istiyorum. Bunlar kalbim için iyi değil. Çok sinirlendim ve her gün ağlıyorum” diye ekledi.

Hayranları destek için toplandı

20 dakikadan fazla süren konuşmasında Britney ‘Büyük bir şok içindeyim. Yıllar boyunca sömürüldüm, travmatize edildim ve param için kullanıldım. Sadece hayatımı geri istiyorum. Bu vasiliğin değerlendirilmeye gerek bile duyulmadan sonlandırılmasını istiyorum.’ derken ailesine dava açacağını da söyledi.

Spears’ın hayranları ise destek için mahkeme salonunun dışında toplandı ve ‘Britney’e özgürlük’ sloganları attı.

 

Eski sevgilisi Justin Timberlake’den destek

Justin Timberlake, eski sevgilisinin özgürlük savaşına destek oldu. Bir zamanların ikonik çifti olan Justin Timberlake ve Britney Spears, yıllar önce yollarını ayırıp farklı hayatlar seçseler de Spears’ın bir süredir devam eden vasilik davasına Timberlake’ten de destek geldi.

Jessica Biel ile evli olan Timberlake, Twitter’da bir insanın hiçbir şekilde kendi iradesi dışında hareket etmeye zorlanmaması ve çok çalışarak kazandığı bir şeylere erişmek için izin istemek zorunda olmaması gerektiğini yazdı.

Timberlake eşi Jessica Biel’i de kast ederek paylaşımlarına şunları ekledi: “Biz bu süre zarfında sevgimizi ve mutlak desteğimizi Britney’e gönderiyoruz. Mahkemelerin ve ailesinin bunu düzeltmesini ve onun istediği gibi yaşamasına izin vermesini umuyoruz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir