Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden ‘yabancı öğrencilere kültür turu’ açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin adını ve logosunu izinsiz kullanarak sığınmacı provokasyonu yapan ‘’Sığınmacı Gündemi’’ adındaki ırkçı hesap, ‘’Suriyeli gençlerin bedavaya İstanbul gezisine götürüleceği’’ yalanını ortaya attı.

featured

”Sığınmacı Gündemi” adındaki provokatif hesap, Bursa Uludağ Üniversitesi’ndeki Suriyeli öğrencilerin İstanbul gezisine ücretsiz bir şekilde gönderileceğini iddia etti.

Yalanını desteklemek için Uludağ Üniversitesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür A.Ş.’nin logosunu kullanıp görsel hazırlatan ırkçı yalan çetelerinin provokasyonuna Zafer Partisi’nin Bursa İl Başkanlığı da balıklama atlayarak, yalan ve iftirayı yaymaya kalktı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Bursa Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklama ile isim ve logolarının izinsiz kullanıldığını belirterek, yapılan provokasyonu çürütür nitelikte bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

‘’Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak organize edilen İstanbul Kültür Turları ile ilgili olarak, grup katılım talepleri www.ulusehirturizm.com internet sitesi üzerinden 8-14 Nisan 2022 tarihleri arasında ‘online olarak’ alınmıştır.

Şehrimizde bulunan Uludağ Üniversitesi, birçok ülkeden öğrenci kabul etmektedir. “Yabancı öğrencilerin şehrimizin ve ülkemizin çeşitli tarihi ve kültürel zenginliklerini tanımaları amacıyla’, öğrenci topluluklarının gezi başvuruları kabul edilerek, kültür turlarına ulaşım desteği sağlanmaktadır.

Bu konuda dijital mecralarda yer alan bazı haberlerin “Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki olan kuruluşların logoları kullanılarak’ -SURİYELİ GENÇLERE ÖZEL TUR- başlığı altında yayınlanması, tamamen dezenformasyon amaçlıdır. Bilinçli şekilde saptırma amacını hedeflemektedir.

Ayrıca, öğrenci topluluğunun paylaşımında ve organizasyonda kurumumuz ile iştiraklerimizin hiçbir bağı bulunmamaktadır. Kurumumuza ait logoların izinsiz ve gerçeğe aykırı şekilde kullanılması nedeniyle hukuki işlem başlatacağımızı belirtmek isteriz.’’

https://twitter.com/bursabuyuksehir/status/1544367482772783104?s=20&t=0DBty-Kq496cx5QDEp5z_A

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir