Bolu’dan sonra Kırıkkale’de de zehirlenme paniği! 14 kişi hastaneye kaldırıldı

Bolu'da 1 kişinin yaşamını yitirdiği zehirlenme vakalarında sayı 130'a yükselmişti. Benzer bir olay Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde de meydana geldi. İçtikleri sudan zehirlenen aynı aileden 6'sı çocuk 14 kişinin tedavi altına alındığı öğrenildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bolu’da 1 kişinin hayatını kaybettiği zehirlenme vakalarında sayı 130’a yükselmişti. Benzer bir olay Kırıkkale‘nin Karakeçili ilçesinde de meydana geldi. İçtikleri sudan zehirlenen aynı aileden 6’sı çocuk 14 kişinin tedavi altına alındığı öğrenildi. İşte son dakika gelişmeleri….

İNCELEME BAŞLATILDI

Karakeçili İlçe Devlet Hastanesine başvuran 7 kişi daha sonra il merkezindeki hastanelere sevk edildi.

İlk belirlemelere göre içtikleri sudan zehirlendikleri düşünülen 6’sı çocuk 14 kişi tedavi altına alındı. Aile üyelerinin, Kızılırmak’tan su içtikten sonra rahatsızlandıklarını söyledikleri öğrenildi. Zehirlenme vakasıyla ilgili inceleme başlatıldı.

NE OLMUŞTU?

Bolu’ya bağlı Yuva köyü Çaydurt Mahallesi’nde, Kurban Bayramı’nın son gününde çoğu çocuklarda olmak üzere karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal görülmüştü.

Hastaneye götürülen çocuklar ve yetişkinlerin ilk belirlemelere göre zehirlendiği tespit edildi. Tetkikler sonucu çocuklarda bağırsak enfeksiyonu görüldü, bazı hastalarda ishal nedeniyle böbrek yetmezliği başladı.

Durumu ağırlaşanlar başka şehirlerdeki hastanelerde tedaviye alındı. Gün gün artan zehirlenme vakalarında sayı 130’a ulaştı. 130 kişiden 71’i taburcu oldu. 58 hastanın tedavisi devam ederken, dün de 49 yaşındaki Eyüp Ertem yaşamını yitirdi.

Bolu’daki içme suyu zehirlenmelerinden acı haber! Eyüp Ertem hayatını kaybetti…

Bolu Valiliği’nden de konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 71 vatandaşımızın tedavisi tamamlanmış olup, 58 vatandaşımızın tedavisi hastanelerde devam etmektedir. Tedavisi için il dışına sevk edilen 49 yaşındaki Eyüp Ertem isimli vatandaşımızın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Vatandaşlarımızın tedavi süreçleri yakinen ve titizlikle takip edilmektedir.

 

Bolu’dan sonra Kırıkkale’de de zehirlenme paniği! 14 kişi hastaneye kaldırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.