Bolu Dağı Tüneli’nde İstanbul yönü açıldı! İstanbul-Ankara otoyolunda son durum…

Anadolu Otoyolu'ndaki Bolu Dağı Tüneli'nde, kar küreme ve temizlik çalışmalarının ardından İstanbul yönüne ulaşım, yolda kalan araçlar için kısmen sağlanmaya başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle çok sayıda tırın kayması sonucu ulaşıma kapanan Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı Tüneli ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminin ulaşıma açılması için ekipler yoğun çalışma yürütüyor.

Son 70 yılın en şiddetli karı yağdı! Bolu’da yüzlerce araç ve sürücü mahsur kaldı…

BOLU DAĞI TÜNELİ AÇILDI MI?

Karayolları ekipleri, güzergahın ulaşıma açılması için kar küreme, tuzlama ve temizlik çalışması yapıyor. Trafik ekipleri de trafik yoğunluğunun artmaması amacıyla bölgeye araç geçişine izin vermiyor.

Ekiplerin yaklaşık 7 saatlik çalışması sonucunda Bolu Dağı Tüneli’nde İstanbul yönü kısmen trafiğe açıldı. Yolun ulaşıma açılmasının ardından otoyolda kalan araçlar ağır şekilde ilerlemeye başladı.

Yoğun kar yağışının sürdüğü bölgede, ekiplerin otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesimindeki ulaşımı açma çalışmaları sürüyor.

Güzergahlara araç geçişine, çalışmaların devam etmesi nedeniyle hala izin verilmiyor.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA: “GEÇİŞLERE İZİN VEREMİYORUZ”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada “Günaydın Hemşehrilerim, Bu sabah 08.20 itibarıyla, Bolu yönüne doğru trafik akışı henüz başlamadığından, yola çıkmak için bekleyen sürücülerimize izin veremiyoruz. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

BEKLEME YERLERİ AÇIKLANDI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul-Ankara otoyollarında olumsuz hava koşullarından kaynaklı trafik akışının durması nedeniyle Ankara yönüne giden sürücülerin Karbey Dinlenme Tesisi, Ahmediye Parkı, Mirkelam Dinlenme Tesisi, Mehmetçik Opet Dinlenme Tesisi ve Selimpaşa Metro Tesisinde bekleyebileceğini belirtti.

Bolu Dağı Tüneli’nde İstanbul yönü açıldı! İstanbul-Ankara otoyolunda son durum…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.