Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcıları Önder Batmaz ve Emel Çakaloğlu bıçaklı saldırıya uğradı!

featured

Muğla Bodrum, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz bıçaklı saldırı girişimine uğradı.

Muğla Bodrum, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz bıçaklı saldırı girişimine uğradı

Saldırı girişimini belediye çalışanı Kenan K.’nın gerçekleştirdiği belirtildi.

Saldırgan Kenan K.’nın eski hükümlü olduğu, 15 senedir belediyede çalıştığı, son olarak Fen İşleri Müdürlüğü’nden, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne alındığı öğrenildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından Kenan K. gözaltına alındı.

Başkan Yardımcısı Batmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğu, elinde küçük sıyrıklar bulunduğu öğrenildi.

Belediye Başkanı’ndan açıklama: “Cana kasıt saldırısıdır”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olayla ilgili şunları söyledi:

Bu tamamen cana kasıt saldırısıdır, orada kişi önemli değil çünkü oradaki bütün arkadaşlara saldırmış. Önder ve Emel arkadaşlarımız da var işin içerisinde. Bu adam bizim personelimiz. Veterinerlik işlerinde çalışıyor. Bizim başkan yardımcılarımızı suçlayarak sabah Sosyal İşlerde gelip saldırıda bulunuyor ve ölüm tehditleri ve gariz küfürler ediyor. Biz hemen başsavcımız ve emniyet güçlerimizle görüştük. Kendisini aldılar, bir taraftan da adli süreç devam ediyor. Başsavcımız da sağolsun konuya hemen dahil oldu.  Rapor alınacak. Ufak tefek çizikler dışında Allah’a şükür durumunda bir sıkıntı yok ama büyük bir faciadan döndük diyebilirim.

Görevlendirmesi Emel Başkan zamanında yapıldığı için Sosyal İşlerde bulunuyormuş. Orada kavga yaşanınca herkes dahil olmuş işin içine. Biz gerekeni yapacağız. Cana gelen herhangi bir sıkıntı yok.

Bodrum Belediye Başkan yardımcıları Emel Çakaloğlu ve Önder Batmaz’ın sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir