Binali Yıldırım’ın eşine hakaret eden Özeren, gözaltına alındı

featured

İYİ Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı olan Levent Özeren sosyal medya hesabında Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım için, “Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. ‘Etik değil’ diyene bak, böyle başa böyle tarak!” paylaşımında bulundu.

Özeren’in yaptığı paylaşımdan sonra tepkiler çığ gibi büyüdü. Her kesimden sert tepkiler gösterildi. Özeren, bir süre sonra sosyal medyadan yaptığı paylaşımı sildi.

Özeren’in bu paylaşımı sonrası Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Polis ekipleri, ‘Cumhurbaşkanına hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan dün saat 22.30 sıralarında Özeren’i Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Çırpan mahallesi oturduğu evinde gözaltına aldı.

Ayrıca internet üzerinden yayın yapan bir gazetede köşe yazarı olan Özeren’in Bursa Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

LEVENT ÖZEREN’DEN AÇIKLAMA

Levent Özeren’in Binali Yıldırım’ın işi Semiha Yıldırım hakkında 2015 yılında attığı tweet, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmişti.

Hesabının birçok kez çalındığı söyleyen Özeren, Semiha Yıldırım’dan özür dilemişti.

Daha önce İYİ Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Levent Özeren, 2018 yılında yapılan seçimlerde aynı partiden milletvekili aday adayı olmuştu.

https://twitter.com/lvntozrn/status/1281223091817975808

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir