Beşiktaş-Trabzonspor maçı tekrar mı edilecek? Başvuru resmen yapıldı…

Beşiktaş, Süper Lig'de deplasmanda oynadığı Trabzonspor maçının hakemi Zorbay Küçük'ün kural hatası yaptığı iddiasıyla maçın tekrarlanması için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) resmî başvuruda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş, Trabzonspor maçının tekrarı için TFF’ye resmi başvuruyu yaptı. Siyah beyazlılar, hakem Zorbay Küçük’ün kural hatası yaptığı iddiası ile TFF’ye başvurdu.

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Trabzonspor ile Beşiktaş 1-1 berabere kaldı. 47. dakika yaşananlar tartışmalara sebep oldu.

Kaleci Uğurcan Çakır, Hüseyin Türkmen’in geri pasında topu elle kontrol etti. Hakem Zorbay Küçük endirekt serbest vuruş kararı vermesine karşın, vuruşu yanlış yerden yaptırdı.

KURAL NE DİYOR?

Beşiktaşlı oyuncuların vuruşu, hakem Zorbay Küçük’ün koyduğu noktadan değil kale alanı çizgisinin uzun kenarından, ihlale en yakın noktadan kurlanması gerekirdi.

Trabzonsporlu oyuncuların ise kale çizgisinin üzerinde sıralanması gerekiyordu. Çünkü paralel kale alanı çizgisinin kaleye mesafesi 5.5 metre. 9.15 metre baraj mesafesi sağlanamayacağından tüm oyuncular kaleciyle birlikte kale çizgizi üçerinde sıralanmalıydılar.

 

 

Beşiktaş-Trabzonspor maçı tekrar mı edilecek? Başvuru resmen yapıldı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.